Euro
10.4288
1.16%
Dolar
8.8674
1.2%
Altın
499.22
1.7%
Borsa
1.385
-1.2%
Bitcoin
380.239
0.16%
22ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 22 C

  Sarıyer'de çökme sonrası oluşan çatlaklar isyan ettirdi

  Sarıyer'in Ayazağa Mahallesi'nde cuma günü meydana gelen çöküntü sonrası çevredeki evlerde ve zeminlerde çatlaklar meydana geldi.
  • DHA
  • 05.08.2015 - 09:00
  Sarıyer'de çökme sonrası oluşan çatlaklar isyan ettirdi

  Sarıyer, Ayazağa Mahallesi, Hadım Koruyolu Caddesi üzerinde bulunan özel bir üniversiteye ait kız öğrenci yurdu inşaatında, geçen hafta Cuma sabahı toprak kayması ve çökme meydana gelmişti.

  Belediye yetkilileri, yaptıkları incelemenin ardından inşaat alanını mühürlemiş ve çalışmaları durdurmuştu. Ayazağa Mahallesi sakinleri olaydan birkaç gün sonra çevredeki ev ve iş yerlerinin duvarlarında ve zeminde çatlaklar oluştuğunu fark etti.

  Sarıyer de çökme sonrası oluşan çatlaklar isyan ettirdi #1

  ARAÇ TRAFİĞİNE AÇIK

  Öte yandan yurt inşaatının bulunduğu cadde üzerinde de meydana gelen çatlaklara rağmen yolun çift yönlü olarak araç trafiğine açık olduğu ve herhangi bir önlemin alınmadığı görüldü. Ev ve iş yerlerine girmekten korkan mahalle sakinleri de, yetkililerin önlem almamasından ve ilgisizliğinden yakındıklarını belirtti.

  Sarıyer de çökme sonrası oluşan çatlaklar isyan ettirdi #2

  BURASI BÜYÜK BİR FACİAYA SEBEP OLABİLİR

  Çevredeki bir lokantanın işletmecisi Tunay Meden, 5 gün önce yurt inşaatında meydana gelen toprak kaymasına değinerek, "O akşam benim dükkânımda 15 santimetre genişliğinde yarıklar oldu. Ancak herhangi bir makamdan hiç kimse gelmedi. Üniversite yetkilileri ile şantiye şefi de gelmedi. Bu inşaatta tekrar göçük olabilir. Dükkanımla beraber, müşteri de göçük altında kalabilir. Çocuklarda bu mahalleye gidip geliyor. Şantiye şu anda mühürlenmiş ama hiçbir işlem yapılmıyor. Buranın altından dere geçiyor. Her an burası büyük bir faciaya sebep olabilir. Bütün mahallede yarıklar var" şeklinde konuştu.

  Sarıyer de çökme sonrası oluşan çatlaklar isyan ettirdi #3

  SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULACAK

  Engelli bir mahalleli de, "Vatandaşlar evlerine giremiyor. Sabahlara kadar yatamıyorlar. Yetkililerin buraya gelip müdahale etmesini istiyoruz" dedi. Mahalleli ayrıca imza kampanyası başlatarak toplanan imzalarla inşaat firması hakkında tedir almadığı iddiasıyla suç duyurusunda bulunacakları belirtildi.

  Sarıyer de çökme sonrası oluşan çatlaklar isyan ettirdi #4

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir