Petrol
114.99
0.74%
Euro
16.34
0.60%
Dolar
15.59
0.30%
Altın
918.75
0.00%
Borsa
2391
-1.18%
Bitcoin
474.246
-2.98%
14ºC
İstanbul
Açık 14 C
  Sevilay Yükselir YARSAV'a sızan abileri yazdı

  Sevilay Yükselir YARSAV'a sızan abileri yazdı

  Sabah gazetesi yazarı Sevilay Yükselir, Cemaat abilerinin Atatürkçü maskesini kullanarak nasıl YARSAV'a sızdıklarını anlattı.
  • 23.07.2014 - 20:04

  Sevilay Yükselir YARSAV a sızan abileri yazdı #1

  Sabah gazetesi yazarı Sevilay Yükselir bugünkü köşesinde "YARSAV Cemaat el ele güzel günlere!!!" başlıklı bir yazıya imza attı. Yazısında YARSAV ve Yargıçlar Sendikası'nın HSYK seçimi için ortaklaşa hazırladıkları listeden bahseden Yükselir, listedeki isimlerden yola çıkarak YARSAV'daki Cemaat yapılamasını deşifre etti.

  "GENERALİ İÇERİ TIKAN ZİHNİYETİN ONAYICISI NASIL BU BİRLİĞİN ADAYI OLUYOR?"

  İşte Sevilay Yükselir'in bugünkü yazısından bir kısım;

  Dün öğlen saatlerinde bilgim oldu bu listeden. YARSAV üyesi bir haber kaynağım sayesinde. Sloganları "Ne hükümet, ne Cemaat!" olan bu iki grubun listesinin tamamı ilk bakıldığında sosyal demokrat, Atatürkçü ya da Kemalist cephede bilinen isimlerden oluşuyor. Ama listeyi elinize alıp incelediğinizde hiç de ilk sanılan gibi bir durum olmadığını anlıyorsunuz. Neden? Çünkü listedeki isimlerin arasında 3 isim ile ilgili bilgiler zihinleri bulandırıyor. Bunlardan biri mesela Yargıtay 9. Daire Tetkik Hâkimi Levent Ünsal! Kim peki bu Ünsal? Balyoz Davası kararına onama isteyen raportör. Denilebilir ki "Ee ne var bunda?" Ben de derim ki o zaman "Kardeşim bu YARSAV Atatürkçü, Sosyal Demokrat ve ulusalcı yargıçların bir birliği değil mi? Nasıl oluyor da onca generali içeri tıkan bir zihniyetin onaycısı hâkim bu birliğin adayı olabiliyor?" Kaynağım çok net şunu diyor: "Ünsal'ın bu listede adının olması listenin bizzat paralel yapı tarafından desteklendiğinin bariz kanıtıdır. Ünsal'la ilgili zaten böyle bir bağlantı olduğu konuşulmuştu 2012'de girdiği YARSAV seçiminde."

  "YEMEZLERSE B PLAI DEVREYE SOKULACAK"

  Bir diğer isim ise Mustafa Bağarkası... ÇHD Davası'na bakan ve o davada dernek avukatlarının tutukluluğunun devamına karar veren mahkemenin başkanı. Bir diğer isim ise İzmir Karşıyaka Hâkimi Murat Aydın... Sıradan bir hâkim aslında kendisi ama geçenlerde HSYK seçimleri için bir başına toplantı düzenleyip Ege'deki 250 kadar savcı ve hâkimi bir araya toparlamayı başarabilen ilginç bir tip. Ben inanmak istemiyorum ama kaynağımın iddiasına göre yüzde yüz Cemaat bağlantılı olan Aydın'dan başka isimler de var listede. İlerleyen günlerde onları da yazıp sorgulayacağım; ancak şu kesin ki Cemaat daha seçimlere 2 ay varken bu listeyi açıklatarak bir ön yoklama çekiyor. Yerse eğer sosyal demokratlar, Atatürkçüler, Kemalistler bu listeyle devam! Yemezlerse B planı devreye sokulacak.

  YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir