Petrol
111.48
2.25%
Euro
17.4789
-0.28%
Dolar
16.7545
0.34%
Altın
974.66
0.49%
Borsa
2444
0.00%
Bitcoin
324.654
0.37%
24ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 24 C
  Steinmeier'i telefonda bekleten Çavuşoğlu: Çok işimiz var

  Steinmeier'i telefonda bekleten Çavuşoğlu: Çok işimiz var

  Almanya Dışişleri Bakanı Frank-Walter Steinmeier'i telefonda bekleten Çavuşoğlu "Ne zaman uygun olursam o zaman görüşürüz" dedi.
  • Ajanslar
  • 08.11.2016 - 10:46

  Steinmeier i telefonda bekleten Çavuşoğlu: Çok işimiz var #1

  Geçtiğimiz günlerde Mevüt Çavuşoğlu'nun Almanya Dışişleri Bakanı Frank-Walter Steinmeier'i telefonda bekletmesi gündem olmuştu.

  Bakanların telefon görüşmesi için iki kez tarih belirlendiği, ancak ikisinde de Steinmeier’in telefonda bekletildiği, Türk tarafının programı nedeniyle bunların son anda iptal edildiği öğrenilmişti.

  "ÇOK YOĞUNUZ, İŞİMİZ VAR"

  Bosna Hersek Dışişleri Bakanı Igor Crnadak ile ortak basın toplantısı düzenleyen Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, telefon krizi ile ilgili de konuştu.

  "Türkiye'de çok yoğunuz, çok işimiz var. Burası ikinci sınıf bir ülke değil. Benim işlerim var. Ne zaman uygun olursam o zaman görüşürüz."

  ALMANYA FETÖ'CÜLERE KUCAK AÇIYOR

  Konuşmasında Almanya'nın FETÖ'ye destek çıkmasına da tepki gösteren Çavuşoğlu şu ifadeleri kullandı;

  "Almanya bizim değil bize karşı olanların yanında. Türkiye düşmanlarını tolere ediyorlar. FETÖ'cüler neden Almanya'ya gitti, tesadüf değil. Teröre kucak açan Almanya'ya tepki gösteriyoruz. FETÖ'cülere en fazla kucak açan ülke Almanya."

  Steinmeier'i telefonda bekleten Çavuşoğlu: Çok işimiz var VİDEO

  YPG RAKKA'YA GİRMEYECEK

  "YPG Rakka'ya girmeyecek. PKK ve YPG arasında hiçbir fark yok. Kimse bize bunu anlatmaya kalkmasın. ABD Kobani'den beri YPG'ye silah veriyor.

  ABD'den YPG'ye silah vermemesini istedik. (Başika) Türkiye Irak'ın bu muamelesini hak etmiyor. Sınırda tedbirimizi aldık, gerekirse adım atarız. Askerlerimiz strateji konusunda görüşüyor. Yerel güçlere destek vermeyi uygun görüyoruz."

  Steinmeier i telefonda bekleten Çavuşoğlu: Çok işimiz var #2


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir