Petrol
114
2.59%
Euro
17.5731
0.59%
Dolar
16.3589
-0.03%
Altın
974.72
0.00%
Borsa
2451
0.00%
Bitcoin
487.538
-0.15%
22ºC
İstanbul
Hafif yağmur 22 C
  Suriyeli Kürt teyzenin elini öpen Türk askeri

  Suriyeli Kürt teyzenin elini öpen Türk askeri

  Türkiye'nin Suriye sınırında günlerdir süren olaylar gerginliği artırsa da, HDP'nin askerlere taş atan vekillerine en güzel cevap yine askerlerden geldi..
  • 23.09.2014 - 10:24

  Suriye'nin kuzeyinde IŞİD'in saldırıları nedeniyle sayıları 200 bini bulan Kürt Türkiye'ye geçiş yapmak için sınır kapılarına dayandı.

  MEHMETÇİK YARDIM ELİ UZATTI

  İlk gün geçişlere izin verilmezken 2. gün binlerce Kürt'ün Türkiye'ye geçişine izin verildi. Türk askeri, kontrollü bir şekilde Suriye'den gelen Kürtler'i Türkiye'ye alırken Mehmetçik özellikle kadın ve çocuklara yardım eli uzattı.

  Suriye sınırındaki bu görüntülerin yanısıra istenmeyen olaylar da yok değil.. HDP'li vekillerin ve belediye başkanlarının öncülük ettiği bazı gruplar, sınırı geçerek Suriye'de PKK uzantısı PYD'ye katılarak IŞİD'le savaşmak için askerle karşı karşıya geldi.

  Komutandan Kışanak'a burası benim devletimse çıkın dışarı - İZLE

  HDP'LİLER ASKERLE KARŞI KARŞIYA GELDİ

  Askerin Suriye tarafına geçişlere izin vermediği sınırda olaylar çıktı. Gültan Kışanak ve Aysel Tuğluk gibi bazı HDP'liler askerle tartıştı. Hatta Aysel Tuğluk'un askere taş atarken çekilen fotoğrafları basına yansıdı.

  HDP'li vekillerin askerlere karşı provokatif davranışlarına en güzel cevap ise yine Mehmetçik'ten geldi. Dün çekilen bu fotoğraf, Türk askerlerinin "Ölüme terk ediyorsunuz" diye suçlandığı Suriyeli Kürtler konusunda ne kadar hassas davrandıklarının en büyük örneği.

  Suriyeli Kürt teyzenin elini öpen Türk askeri #1

  Türkiye'deki Suriyeli sayısı 1.5 milyonu geçti İZLE

  KÜRT TEYZENİN ELİNİ ÖPEREK KARŞILADI

  Türk askeri, Suriye sınırından geçerek Türkiye'ye sığınan Kürtler'i bağrına bastı. Yiyecek ve içecek yardımında bulundu. Güvenli bir şekilde sınırı geçmelerine yardımcı oldu. Aralarından bir tanesi de Suriyeli bir Kürt teyzeyi ellerini öperek karşıladı.

  Suriyeli Kürt teyzenin elini öpen Türk askeri #2

  Suriyeli Kürt teyzenin elini öpen Türk askeri #3


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir