Petrol
94.91
-3.30%
Euro
18.2481
-0.83%
Dolar
17.9612
0.16%
Altın
1.027
-1.11%
Borsa
2857
-0.25%
Bitcoin
434.667
-0.81%
24ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 24 C

  Taner Yıldız: IŞİD'den Irak'tan petrol almıyoruz

  Yıldız, ”Türkiye bölgesinde güçlenmeye çalışırken, 2023 yılı hedeflerini ortaya koymuşken, bizim IŞİD’den Irak’tan, El-Nusra cephesi Suriye’den petrol aldığımızı iddia edenler oldu. Bu iddia tamamen asılsız,
  • 30.07.2014 - 14:28
  Taner Yıldız: IŞİD'den Irak'tan petrol almıyoruz

  Taner Yıldız: IŞİD den Irak tan petrol almıyoruz #1

  Bakan Taner Yıldız, Müstakil Sanayieci ve İşadamları Derneği Kayseri Şubesi’nin (MÜSİAD) Anadolu Harikalar Diyarı’nda düzenlediği bayramlaşma programına katıldı.

  Yıldız, burada yaptığı konuşmada, İsrail’in Gazze’de büyük bir katliam başlattığını belirterek, "Gazze’de insanlık, bütün değerleriyle beraber sınavını kaybetti. İsrail halkının tek tek hepsinin, yöneticileri gibi düşünmediklerini biliyoruz. İsrail halkına sormak istiyorum, Filistinlilerin, Alaska’daki yaralı bir fok kadar değeri yok mu?" dedi.

  ''BİZİM SÖZLERİMİZ ÇOK GÖRÜLMESİN''

  Hiç kimsenin AK Parti hükümetleri ve Başbakan’ın, İsrail’le ilgili söylediği sözleri çok görmemesi gerektiğini kaydeden Yıldız, "Bütün dünya, İsrail’in katliamlarına göz yumup sessiz kalırken, bir tek sayın Başbakanımız, sesini çıkarıp gerekeni söylüyor. O nedenle bizim sözlerimiz çok görülmesin. Bulunduğumuz makamlar gelip geçicidir. Bizler her zaman doğruları söyleyeceğiz. Bizler, doğruları söylediğimiz kadar ahirette hesabımızı vereceğiz” diye konuştu.

  ''TÜRKİYE'NİN KENDİ İÇİNDEN ZAYIFLATILMASINA YÖNELİK ÇALIŞMALAR VAR''

  Bir takım çevrelerin son günlerde yine Türkiye’nin IŞİD’in kontrolünde olan bölgelerden petrol aldığına dair iddiaların gündeme getirildiğini anımsatan Yıldız, şunları söyledi: ”Türkiye bölgesinde güçlenmeye çalışırken, 2023 yılı hedeflerini ortaya koymuşken, bizim IŞİD’den Irak’tan, El-Nusra cephesi Suriye’den petrol aldığımızı iddia edenler oldu. Bu iddia tatmemen asılsız, hatta yalandır, bir iftiradır. Türkiye’nin itibarsızlaştırılmasıyla alakalı bir çıkıştır. Bunlara kesinlikle tevessül etmeyeceğimizi, Türkiye Cumhuriyeti hükümeti olarak kesinlikle herkes bilir. Bununla alakalı bizim terör örgütünün içerisindeymiyçesine bir propaganda yapılmasını kesinlikle doğru bulmuyoruz.

  ''KESİN VE NET BİR DİLLE YALANLIYORUZ''

  O yüzden kesin ve net bir dille bunları yalanlarken, Türkiye’nin kendi içinden de zayıflatılmasıyla alakalı çalışmaların olduğunu hep beraber görüyoruz. Daha kısa bir süre önce polisin içerisinde, emniyet mensuplarımızın içerisinde kesinlikle sahiplenmedikleri bir yapıya paralel sahip çıktı. Hani ayrısı gayrısı yoktu bunun? Hani emniyet güçlerimiz arasında ayrı gayrı yoktu? Nereden çıktı bu? Bizler, hiçbir şekilde Türkiye’nin istikrarının bozulmasına, hangi gerekçe ile olursa olsun vesayetin konmasına taraf değiliz. Tam tersi karşısındayız. Bugün farklı gayelerle beraber Türkiye’nin bölünerek zayıflamasına yol açmak isteyenlerin, buna muvaffak olamayacaklarını buradan bir kez daha belirtmek isterim.” 


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir