Petrol
0.00%
Euro
0.00%
Dolar
0.00%
Altın
0.00%
Borsa
0.00%
Bitcoin
424.500
-1.27%
28ºC
İstanbul
Güneşli 28 C
  Twitter yetkililerine BTK'da garaj protokolü

  Twitter yetkililerine BTK'da garaj protokolü

  Twitter üst düzey yetkilileri, temaslarda bulunmak üzere Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumuna (BTK) geldi. Twitter yetkilileri BTK binasına garaj kapısından giriş yaptı.
  • 14.04.2014 - 17:23

  Twitter yetkililerine BTK da garaj protokolü #1

  Twitter'ın uluslararası kamu politikalarından sorumlu başkan yardımcısı Colin Crowell ve beraberindeki heyet, binaya otoparktan giriş yaptı.

  BTK Başkanı Tayfun Acarer, görüşmeye BTK ve Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB) ile belki Başbakanlıktan da bir iki yetkilinin katılacağını belirterek, "Twitter yetkililerinden mahkeme kararlarının uygulanmasını isteyeceğiz" açıklamasında bulunmuştu.

  GARAJ KAPISI PROTOKOLÜ

  Twitter yetkililerinin BTK binasına garaj kapısından girmesi dikkat çekti. AYM, Twitter'la ilgili kişisel başvuruları "haklı" bulmuş ve Twitter'a erişim engelinin kaldırılması yönünde karar vermişti. AYM'nin bu kararı iktidar kanadında tepki ile karşılaşmıştı.

  Twitter yetkililerine BTK da garaj protokolü #2

  BAKAN ELVAN "TWITTER GELECEK" DEMİŞTİ

  Geçtiğimiz hafta "Yotube ve Twitter'ın burada temsilcileri var. Türkiye'de ofis açmalarının sizin bakanlığınız üzerinden mi olması gerekiyor?" sorusuna yanıt veren Elvan, "Gelecekler. Twitter, TİB ve BTK'ya gelecek, görüşecekler arkadaşlarla. Görüşmeler devam ediyor" demişti. Elvan, bir gazetecinin "ofis açılması konusu" sözleri üzerine de, "Hepsi görüşülecek. Nisan ayı ortalarında gelecekler" diye konuşmuştu.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir