Petrol
95.97
-0.35%
Euro
18.3475
0.38%
Dolar
17.9563
0.32%
Altın
1.033
-0.04%
Borsa
2795
0.00%
Bitcoin
417.344
-2.64%
24ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 24 C

  Vali Mutlu'dan 1 Mayıs açıklaması

  Sendika temsilcileriyle görüşen İstanbul Valisi, 1 Mayıs hakkında açıklama yaptı.
  • 14.04.2014 - 19:13
  Vali Mutlu'dan 1 Mayıs açıklaması

  İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, sendikaların 1 Mayıs'ın Taksim Meydanı'nda kutlanması yönündeki talepleriyle ilgili açıklama yaptı. Vali Mutlu, 1 Mayıs kutlamaları için, "Şu anda Yenikapı dışında herhangi bir alternatif söz konusu değildir" dedi.

  Vali Mutlu dan 1 Mayıs açıklaması #1

  "TAKSİM'DE ÇELENK BIRAKMA VE ANMA YAPILABİLİR"

  Vali Mutlu şunları söyledi;

  "1 Mayıs'la ilgili henüz tarafımıza yapılmış resmi bir başvuru yoktur. Ancak bugün yapmış olduğumuz görüşmelerde niyetlerimizi karşılıklı olarak paylaştık. Bu görüşmede sendika temsilcileri Taksim'in kendileri için ne kadar önemli olduğunu anlattılar. Ben de kendilerine buna katıldığımı özellikle belirttim. Taksim Atatürk Anıtı'nda ilgililerin katılımıyla çelenk koyma töreni yapılmasını istirham ettim. Ayrıca Kazancı Yokuşun'da rahmetli işçilerimizi anma için bir seremoni yapılmasını konusunda da katıldığımızı belittim. Taksim Meydanı'nda miting yapılmasıyla ilgili geçen yıl Kazlıçeşme için yaptığımız öneriyi bu sene de Yenikapı için tekrarladık."

  Vali Mutlu'dan 1 Mayıs açıklaması

  "YENİKAPI'NIN ALTERNATİFİ YOK"

  "Benim önümde resmi bir müracaatları olmadığı için resmi bir cevap verme durumunda değilim ancak Yenikapı dışında herhangi bir alternatif olmayacaktır. Kazlıçeşme de olabilir ama Yenikapı bizim için, ulaşım anlamında da mükemmel bir bölgedir. Bizden destek istemeleri halinde taşıma anlamında istenen desteği vereceğimizi de söyledim. Bu yıl Yenikapı bittiği için Yenikapı'yı uygulamaya koyduk. Anadolu Yakası'nda Maltepe bittiğinde de artık Kadıköy bölgesinde de yeni bir dönemi başlatacağız. Bu nedenle geçen yıl Kazlıçeşme için yapmış olduğumuz öneriyi bu yıl Yenikapı için teklif ettik."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir