Euro
10.0676
-0.11%
Dolar
8.5484
-0.18%
Altın
495.62
-0.39%
Borsa
1.352
-0.86%
Bitcoin
289.999
1.41%
24ºC
İstanbul
Açık 24 C
  Zaman yazarı Mahçupyan: Oyum Erdoğan'a

  Zaman yazarı Mahçupyan: Oyum Erdoğan'a

  Cemaat'in gazetesi Zaman yazarı Etyen Mahçupyan, verdiği röportajda yerel seçimlerdeki tercihini açıkladı.
  • 29.03.2014 - 09:04

  17 Aralık operasyonunun başından bu yana Gülen Cemaat'ine eleştirileri ile gündeme gelen Zaman yazarı Etyen Mahçupyan, yerel seçimlere kısa bir süre kala oyunu kime vereceğini açıkladı. Sabah gazetesinden İsa Tatlıcan'a konuşan Mahçupyan, "20 yıldır Erdoğan'a oy veriyorum. 8. defa yine AK Parti diyeceğim"

  Zaman yazarı Mahçupyan: Oyum Erdoğan a #1

  İşte Mahçupyan'ın o sözleri;

  "BEN OYUMU AK PARTİ'YE VERECEĞİM"

  -Yazarlar arasında moda oldu. Bazı yazarlar seçimlere kısa bir süre kala bu tercihlerini kamuoyu ile paylaşıyor. Siz oyunuzu hangi partiye vereceksiniz?

  Ben oyumu AK Parti'ye vereceğim. O zaman da söyledim. Başbakan'ın üslubunu çok beğendim için falan değil. Türkiye'de sosyolojik bir olay oluyor. Bir tür halkın merkeze doğru gelerek Türkiye'yi demokratikleşmesine katkıda bulunduğu bir dönemden geçiyoruz. Bu Türkiye tarihinde ilk kez oluyor. Türkiye eğer bir gün demokrasi olacaksa muhafazakar kesim üzerinden olacak. Muhafazakar kesim ne kadar demokrat olabilirse o kadar olacak. Bunun taşıyıcısı olan AK Parti bunu kendi içinde ne kadar taşıyabilirse, Türkiye o kadar başarılı olacak. Dolayısıyla benim oyum, tarihsel olarak Türkiye'nin şu anki dönüşümüne ve şöyle ya da böyle o dönüşümün AK Parti tarafından taşınıyor olmasına.

  "20 YILDIR ERDOĞAN'A OY VERİYORUM"

  -AK Parti'ye ilk kez mi oy vereceksiniz?

  94'teki yerel seçimlerden beri ben Refah Partisi ve AK Parti'ye oy veriyorum. Dolayısıyla 20 yıldır bu çizgiye oy veriyorum. Her seferinde de bu mantıkla oy verdim. Benim şu anki konjonktür benim kararımı değiştirecek bir şey değil.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir