Euro
10.0268
0.22%
Dolar
8.234
-0.43%
Altın
484.93
0.49%
Borsa
1.441
0.95%
Bitcoin
485.460
3.40%
22ºC
İstanbul
Bulutlu 22 C

  42 bin lira dolandıran soyguncu 'dolandırıldım' dedi

  Adana’da dolandırılan 3 vatandaşın 42 bin 300 lira yatırdığı hesap sahibi, polis tarafından yakalanınca "Ben de dolandırıldım" dedi.
  • İHA
  • 26.05.2016 - 09:45
  42 bin lira dolandıran soyguncu 'dolandırıldım' dedi

  42 bin lira dolandıran soyguncu dolandırıldım dedi #1

  Seyhan ilçesinde meydana gelen olayda,  Afyonkarahisar’da 83 yaşındaki Sait Öztürk isimli vatandaşın telefonu çaldı. Öztürk telefonunu açtığında karşıdaki şahıs polis olduğunu söyleyip, kimlik bilgilerinin bölücü terör örgütü PKK’nın eline geçtiğini, gizli bir operasyon yaptıklarını belirterek, bu nedenle vereceği hesaba para yatırmasını istedi.

  HESABA 29 BİN LİRA YATIRDI

  Telefonda anlatılanlardan korkup verilen hesaba 29 bin 500 lira yatıran Öztürk, eve geldiğinde başına gelen olayı oğluna anlattı. Öztürk’ün oğlu, babasının dolandırıldığını anlayıp polise başvurdu. Polis, paranın yatırıldığı hesaba bloke koydu. Bu arada hesabın Adana’daki bir bankada olduğu anlaşıldı. Afyonkarahisar polisi, Adana polisi ile irtibata geçti.

  POLİS YAKALADI

  Sivil polisler bankada önlem alarak parayı çekmeye gelen şahsı gözaltına aldı. Zanlı Veysi Ö.’nün kahvede otururken bir kişinin yanına gelerek banka hesaplarının bloke edildiğini, hasta annesi için para yatırılması gerektiğini söyleyerek, "Benim hesabıma annesi için para yatırmak istedi. Ben de yardımcı olmak için kabul ettim. Sonra da hesaba yatan parayı çekmek için bankaya gittim, siz gelip beni aldınız" dediği öğrenildi.

  42 bin lira dolandıran soyguncu dolandırıldım dedi #2

  "BEN DE DOLANDIRILDIM"

  Ancak polis yaptığı çalışmada Veysi Ö.’nün bir süre önce hesabına Van’dan Koçere İmre’nin 4 bin 500, Aydın’dan Şenol Cihan’ın 8 bin lira para yatırdığını belirledi. Polis, bu şahıslarla irtibata geçtiğinde kendilerini polisin aradığını, operasyon için para istediğini, bu nedenle hesaba para yatırdıklarını söyledi. Polis, zanlı Veysi Ö.’ye diğer paraları sorduğunda yine yardım için hesabını kullandırdığını, parayı çekip Hüseyin isimli birine verdiğini söyledi. Zanlı, sorgusunun ardından adliyeye sevk edildi. Basın mensuplarına "Ben suçsuzum dolandırıcıların ağına düştüm, ben de dolandırıldım" diyen zanlı, çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.

  42 bin lira dolandıran soyguncu dolandırıldım dedi #3

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir