Petrol
112.36
0.29%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
481.758
-0.11%
21ºC
İstanbul
Güneşli 21 C

  Adıyaman'da cenazeler karıştı

  Adıyaman'da, guatr ameliyatı sonrası hayatını kaybeden Ayşe Özgenel'in yakınları, morgda yapılan yanlışlık sonucu, yaşlılıktan hayatını kaybeden Ümmü Akat'ın cenazesini defnetti.
  • DHA
  • 14.09.2018 - 14:20
  • Güncelleme : 14.09.2018 - 16:08
  Adıyaman'da cenazeler karıştı

  Adıyaman da cenazeler karıştı #1

  İlçe merkezinde oturan ve guatr ameliyatı sonrası vefat eden 67 yaşındaki Ayşe Özgenel ile Harmanlı Beldesi'nde yaşlılığa bağlı yaşamını yitiren 97 yaşındaki Ümmü Akat'ın cenazeleri, Devlet Hastanesi morguna konuldu.

  Ayşe Özgenel'in yakınlarına morgda Ümmü Akat'ın cenazesi teslim edildi ve yaşlı kadın Belediye Mezarlığı'nda toprağa verildi.

  Bir süre sonra Ümmü Akat'ın yakınları da geldikleri morgda cenazeyi teslim almak istedi ancak baktıklarında cenazenin Akat'a ait olmadığını fark etti.

  MEZAR AÇILDI

  Morg görevlileri ile yapılan görüşmenin ardından yanlışlık yapıldığı fark edilerek bir süre önce teslim alınıp defnedilen Özgenel'in mezarının kazılmasına karar verildi. Mezarın açılmasıyla Özgenel diye defnedilen Akat'ın cenazesi alınıp Harmanlı Beldesi'ne, açılan mezara ise Özgenel'in cenazesi defnedildi.

  Ayşe Özgenel'in eşi Cemal Özgenel, cenazenin kadına ait olduğu için erkeklerin fazla yaklaşmadığını ve yanlışlığı fark etmediklerini belirterek, "25- 30 kişi vardı. Hiçbirimiz farkına varamadık. Yüzünü de açmadık kadın olduğu için" dedi.

  "İNCİTMEDEN TABUTA KOYDUK"

  Ümmü Akat'ın torunu Abuzer Uyanık ise morga teslim ettiği cenazeyi teslim alırken anneannesinin cenazesinin olmadığını fark ettiğini ifade ederek, "Akşam saat 6 gibi vefat etti. Görevliler eşliğinde morga ben kendi ellerimle teslim ettim. Morg görevlisinin gösterdiği cenazenin anneanneme ait olmadığını söyledim. Annemler gelip baktı ve diğer cenaze yakınları da tanıdık. Onları aradım ve gelip baktılar. Yardımcı da oldular mezarı açtık, çıkarmadan önce yüzüne bakıp teşhis ettim. Baktım ve cenazenin bizim olduğunu gördüm. İncitmeden tabuta koyup, cenaze aracıyla getirip kendi mezarlığımıza defnettik" diye konuştu.

  Adıyaman da cenazeler karıştı #2


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir