Petrol
93.49
0.12%
Euro
18.2412
-0.07%
Dolar
17.9563
-0.01%
Altın
1.027
-0.06%
Borsa
2857
-0.25%
Bitcoin
435.724
-0.96%
24ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 24 C

  Adliyede gece bekçisiydi şimdi avukat

  Trabzon Adliyesi'nde gece bekçisi olarak çalışan Hakan Yazıcı, şimdi aynı adliyede avukat olarak savunma yapacak.
  • Ajanslar
  • 05.07.2015 - 10:02
  Adliyede gece bekçisiydi şimdi avukat

  Adliyede gece bekçisiydi şimdi avukat #1

  Trabzon Adliyesi'nde gece bekçiliği yaparken sınavlara girerek mübaşir olan Hakan Yazıcı (37) şimdi de hukuk fakültesini bitirerek avukat oldu.

  Trabzon Adliyesi'nde gece bekçiliği yaparken önce sınavlara girerek mübaşir olan ardından da hukuk fakültesini bitirerek avukat olan Hakan Yazıcı, ruhsatnamesini Trabzon Baro Başkanı Orhan Öngöz'ün elinden aldı.

  BU ONURU YAŞADIĞIM İÇİN GURURLUYUM

  Avukatlık ruhsatını Baro Başkanı Orhan Öngöz’ün elinden alan Yazıcı, avukatlık mesleğinin saygın bir meslek olduğunu söyledi. Yazıcı “Avukat olmak çok güzel bir duygu. Avukatlık ülkemizde çok saygın ve güzel bir meslek. Bu onuru yaşadığım için çok gururluyum. 2006 yılında Adalet Bakanlığı'nda memur olarak göreve başladım. 2009 yılında Adalet Yüksek Okulu Açık Öğretim Fakültesi'ni kazandım. Daha sonra tekrar sınava girerek Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Hukuk Fakültesi'ni kazandım. 2013’de mezun oldum. Geçen yıl da memuriyetten istifa etim. Adalet Bakanlığı bünyesinde Samsun Adliyesi'nde, İstanbul Üsküdar Adliyesi'nde son olarak Trabzon Adliyesi'nde 6 yıl mübaşir 2 yıl gece bekçisi olarak görev yaptım. Mesleğin içerisinde olan birisi olarak ilerlememiz gerektiğini düşündüm" diye konuştu.

  ÖNEMLİ OLAN HELAL LOKMA KAZANMAK

  Çevresindeki insanların her zaman kendisine destek olduğunu hatırlatan Yazıcı, “Çevrem, adliyedeki arkadaşlarım bana daima destek oldular. Onlarda benim bu durumuma imrendiler ve bazıları örnek alarak benim izlediğim yolu izlemeye başladı. Hukuk Fakültesi'nde okuyan arkadaşlarım var. İnşallah onlar da hakim, savcı benim gibi avukat olurlar. İnsan isteyecek. Önceden bekçi Hakan olarak anılırken şimdi Avukat Hakan olarak anılmaya başladık. Her ikisi de güzel. Bekçilik de avukatlık da mübaşirlik de güzel unvanlar. Önemli olan insanın helal lokma kazanması. Bundan sonraki hayatım önceki hayatımda olduğu gibi pek değişmeyecek. Allah’ın takdirinde olan bir şey. Hayat bize ne gösterecek bakacağız. Yaşım 37. Memuriyete de geç başladım hayata da geç başladım. Hayırlısı böyleymiş” şeklinde konuştu.

  Adliyede gece bekçisiydi şimdi avukat #2


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir