Petrol
86.44
1.02%
Euro
19.6647
0.18%
Dolar
18.6379
0.02%
Altın
1.077
0.07%
Borsa
4924
0.00%
Bitcoin
327.419
1.45%
10ºC
İstanbul
Çok bulutlu 10 C

  Afgan kadın polisler Sivas'ta eğitiliyor

  Afganistan'dan gelen 250 kadın polis adayı, Sivas Polis Meslek Yüksekokulunda zorlu eğitimle polis olmaya hazırlanıyor.
  • AA
  • 25.11.2016 - 14:42
  Afgan kadın polisler Sivas'ta eğitiliyor

  Afganistan ile Türkiye arasında yürütülen proje kapsamında 250 Afgan kadın polis adayı, Sivas Polis Meslek Yüksekokulunda zorlu bir eğitim sürecinden geçiyor.

  AFGAN KADIN POLİSLERİ, TÜRK POLİSLER EĞİTİYOR

  Kadın polis adayları, 2 Eylül'de başlayan program kapsamında dünyanın en güçlü polis teşkilatları arasında gösterilen Türk Polis Teşkilatı tarafından 4 ay sürecek zorlu bir eğitim sürecine tabi tutuluyor.

  Afgan kadın polisler Sivas ta eğitiliyor #1

  UZMANLAR EŞLİĞİNDE POLİSLİK ÖĞRETİLİYOR

  Alanında uzman çok sayıda personel tarafından adaylara, polis usul ve esasları, polis hukuku, Afgan Anayasası modülleri, silah kullanımı, trafik polisliği, sürücü eğitimi, bilgisayar kullanımı, arama teknikleri, yolsuzlukla mücadele, insan hakları, polis savunma taktikleri, ilk yardım, ifade alma, olay yeri inceleme, delil toplama, aile içi şiddet ve mağdurlara yardım ve terörizm gibi birçok alanda uygulamalı eğitim veriliyor.

  Afgan kadın polisler Sivas ta eğitiliyor #2

  TÜRK VE AFGAN KADIN POLİSLER BİR ARADA

  Zaman zaman gece programları düzenleyerek eğlenen Afgan kadın polis adayları, Türk kadın polis eğitmenlerle de iyi bir diyalog kuruyor. Okuldaki sağlık, terzi ve kuaför hizmetlerinden de faydalanan kursiyerler, zorlu eğitimlere rağmen kişisel bakımlarına ayrı bir önem veriyor.

  Afgan kadın polisler Sivas ta eğitiliyor #3

  ''BAŞKA HİÇBİR YERDE OLMAYAN EĞİTİMDEN GEÇİYORUZ''

  Afgan kadın polis adaylarından Sima Gül, ülkesine hizmet etmek için bu eğitimi almaya geldiğini söyledi.  Çok iyi bir eğitim aldıklarını aktaran Gül, şöyle devam etti: "Başka hiçbir yerde olmayan bir eğitimden geçiyoruz. Afganistan Devleti de kızları bu yönde teşvik ediyor ve eğitim almamız için birçok fırsatları bizlere sunuyor. Eğitime başlamadan önce hiç silah tutmamıştım, uzaktan görmüştüm."

  Afgan kadın polisler Sivas ta eğitiliyor #4

  Afgan kadın polisler Sivas ta eğitiliyor #5


  Görüş Bildir