Euro
10.1402
0.81%
Dolar
8.6468
1.42%
Altın
487.98
1.55%
Borsa
1.419
0.1%
Bitcoin
413.806
1.02%
20ºC
İstanbul
Açık 20 C
  Ahmet Altan ve Ilıcak'a ret, Mehmet Altan'ın yasağı kalktı

  Ahmet Altan ve Ilıcak'a ret, Mehmet Altan'ın yasağı kalktı

  Ahmet Altan ve Nazlı Ilıcak'ın tahliye talepleri reddedildi. Mehmet Altan'ın ise yurt dışı çıkış yasağı kaldırıldı.
  • Haber Merkezi
  • 08.10.2019 - 15:51

  Yargıtay 16. Ceza Dairesi'nin; gazeteciler Ahmet Altan, Mehmet Altan ve Nazlı Ilıcak ile kapatılan Samanyolu Haber Televizyonu sunucusu Şükrü Tuğrul Özşengül, kapatılan Zaman gazetesi Grafik Tasarım Sorumlusu Fevzi Yazıcı ve kapatılan Zaman gazetesi Marka Pazarlama Direktörü Yakup Şimşek'in, "Anayasa'yı ihlal" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılması kararını bozmasının ardından dava, yeniden, kararı veren İstanbul 26. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülmeye başlandı.

  Taleplerin alınmasının ardından ara kararını açıklayan İstanbul 26. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti, tutuklu sanıklar Nazlı Ilıcak, Ahmet Altan, Yakup Şimşek, Şükrü Tuğrul Özşengül ve Fevzi Yazıcı ile tutuksuz sanık Mehmet Altan hakkında, "Anayasayı ihlal" suçundan verilen, "ağırlaştırmış müebbet hapis cezası" kararının, Yargıtay 16. Ceza Dairesi tarafından bozulduğunu hatırlatarak, bu bozma ilamına uyulmasına yönelik hüküm kurduğunu açıkladı.

  ILICAK VE AHMET ALTAN'A RET

  Kaçma ve kuvvetli suç şüphesi bulunması nedeniyle aralarında Ahmet Altan ile Nazlı Ilıcak'ın da bulunduğu tutuklu sanıkların tutukluluklarının devamını kararlaştıran heyet, tutuksuz sanık Mehmet Altan'ın yurt dışına çıkış yasağının kaldırılmasını da hükme bağladı.

  Dava dosyasının mütalaasını açıklaması için İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderilmesine karar veren heyet, duruşmayı 4 Kasım'a erteledi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir