Dolar
6.724
-0.1099%
Euro
7.5592
-0.2164%
Altın
1704.04
0.2783%
Borsa
109111.34
0%
G. Altın
368.963
0.2758%
Bitcoin
65106.82
0.5239%
15ºC
İstanbul
Açık 15 C

  AK Parti’den Diyarbakır’daki 3 bin öğrenciye kırtasiye

  Diyarbakır’ın Bismil ve Sur ilçesine bağlı köy okullarındaki 3 bin çocuğa, içerisinde kırtasiye malzemelerinin bulunduğu çanta dağıtıldı.
  • Ajanslar
  • 09.10.2015 - 17:12

  AK Parti’den Diyarbakır’daki 3 bin öğrenciye kırtasiye

  AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci ve beraberindeki heyet, Diyarbakır’ın Bismil ve Sur ilçesine bağlı köy okullarındaki 3 bin çocuğa, içerisinde kırtasiye malzemelerinin bulunduğu çanta dağıttı.

  Bir dizi temaslarda bulunmak üzere kente gelen AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci ve beraberindeki heyet, havaalanında AK Parti Diyarbakır il teşkilatı tarafından karşılandı. Burada karşılanan heyet, daha sonra Bismil ilçesinde bulunan Işıklar ve Eliaçık köyüne gitti. Köyde bulunan ilkokul öğrencilerine içerisinde kırtasiye malzemelerinin bulunduğu çantalar dağıtıldı. AK Parti İstanbul İl Başkanı Temurci ve beraberindeki heyete ziyaretler boyunca AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammed Akar, yardımcıları, Diyarbakır milletvekili adayları Galip Ensarioğlu, Tahsin Arslan, Netice Arslan, Aziz Alper Biten ve partililer eşlik etti.

  "ÇOCUKLAR BU TOPRAKLARDA UMUDUN ADI OLSUN"

  Burada gazetecilere açıklama yapan AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci, hangi siyasi görüşe mensup olunursa olunsun bu ülkenin kurtuluşunun camide ve okulda birlik olmaktan geçtiğini belirterek, İstanbul il teşkilatı olarak moral ve motivasyon için gelmediklerini söyledi. Temurci, “Rabbim bizi kardeş kılmış. Bizi kardeş kılan Rabbimize şükrediyoruz. Çocuklar bu topraklarda umudun adı olsun. Geleceğin ve kardeşliğin simgesi olsun. Diyarbakır, İstanbul’dur. Türkiye’nin her noktasında 78 milyon kardeş olmaya mecburuz. Biz bu kardeşlik sesini Diyarbakır’dan duyuruyoruz. Birlikte olduğum teşkilatıma teşekkür ediyorum. Burada olmak aynı zamanda önümüzdeki dönemde Diyarbakır merkez olmak üzere medeniyetimizin kardeşliğimizin ezelden edebe sürecek bir kardeşliktir. Hangi görüşe mensup olursak olalım kucaklaşmayı ve birlik olmayı çocukların içerisine girince unutuyoruz. Birlik ve kardeşliği gelecek bin yıllara taşıyalım. İstanbul teşkilatları olarak bölgede yaşananlardan tedirginiz. Türkiye’nin her noktasında gerçek barış istiyoruz” dedi.

  Heyet, daha sonra Sur ilçesine bağlı Sarıyamaz ve Karaçalı köylerindeki ilkokul öğrencilerine içerisinde kırtasiye malzemelerinin olduğu çantaları verdikten sonra Diyarbakır’a hareket etti.

  Görüş Bildir