Petrol
112.54
0.45%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
482.977
0.25%
21ºC
İstanbul
Güneşli 21 C

  Akar: İdlib'de karadan ve havadan saldırılar durmalı

  Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "İdlib'de ateşkes sürecinin mutlaka devam ettirilmesini istiyoruz. Karadan ve havadan saldırılar durmalı" dedi.
  • Haber Merkezi
  • 10.09.2018 - 20:05
  • Güncelleme : 10.09.2018 - 20:48
  Akar: İdlib'de karadan ve havadan saldırılar durmalı

  Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Afganistan Milli Günü dolayısıyla verilen resepsiyona gelişinde gazetecilerin sorularını yanıtladı.

  Bir gazetecinin, yasa dışı göçle mücadele kapsamında görevli iki askerin sehven hududu geçmesinin ardından alıkonulduğu Yunan makamlarınca serbest bırakılmasına yönelik sorusu üzerine Bakan Akar, şunları kaydetti:

  "İYİ KOMŞULUK İLİŞKİLERİNİN GÜZEL BİR ÖRNEĞİ"

  "Hudutta yasa dışı göçün önlenmesine yönelik varılan mutabakatlar çerçevesinde bir mücadele var orada. O mücadele sırasında bir olay meydana geldi. İki askerimiz Yunan makamları tarafından orada alıkonuldu. Daha sonra yapılan temaslar, görüşmeler çerçevesinde Yunanistan Savunma Bakanı (Panos) Kammenos ile yaptığımız telefon görüşmeleri sonucunda oldukça kısa bir süre sonra iki askerimiz Türk makamlarına verildiler.

  Burada iki tarafın, tarafların gösterdiği olumlu ve yapıcı yaklaşım iyi komşuluk ilişkilerinin güzel bir örneğini teşkil etti. Bu çerçevede bu olayın kısa sürede çözülmesi bakımından, iyi komşuluk ilişkilerine güzel bir örnek vermesi bakımından katkısı olanlara teşekkür ediyorum."

  "İSTİKRARIN SAĞLANMASI EN ÖNEMLİ GAYRETİMİZDİR"

  Akar, resepsiyonda yaptığı konuşmada ise İdlib'deki gelişmelere ilişkin, "Ateşkes düzeninin mutlaka devam etmesini, sürdürülmesini istiyoruz. Karadan, havadan yapılan tüm saldırıların bir an önce durdurularak bölgedeki ateşkesin, istikrarın sağlanması en önemli gayretimizdir." değerlendirmesinde bulundu.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir