Euro
10.3678
-0.29%
Dolar
8.7373
0.21%
Altın
495.67
-0.3%
Borsa
1.391
-1.63%
Bitcoin
304.566
-2.69%
24ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 24 C

  Akülü aracına kavuşan yürüme engelli Yasin havalara uçtu

  Van’ın Tuşba ilçesine bağlı Dilimli Mahallesi’nde yaşayan 18 yaşındaki yürüme engelli Yasin Şaki, uzun zamandır istediği akülü arabasına kavuştu.
  • Haber Merkezi
  • 22.12.2018 - 14:54
  • Güncelleme : 22.12.2018 - 14:54
  Akülü aracına kavuşan yürüme engelli Yasin havalara uçtu

  Tuşba ilçesine bağlı Dilimli Mahallesi’nde yaşayan doğuştan yürüme engelli Yasin Şaki, çocukluğundan bu yana çok istediği akülü arabasına Tuşba Belediyesi'nin desteğiyle sahip oldu.

  DEMİR SEHPA İLE YÜRÜMEYE ÇALIŞIYORDU

  Demir profillerle yapılan sehpa yardımıyla dışarıya çıkabilen ve babasının ölümüyle birlikte hasta annesi ve kardeşleriyle yaşama tutunan Şaki, Tuşba Belediyesi'nden destek istedi. Bunun üzerine harekete geçen Tuşba Belediyesi, Şaki’nin akülü araba hayalini gerçekleştirdi. Demir sehpadan kurtularak akülü aracına kavuşan Şaki’nin mutluluğu, ailesini de sevince boğdu.

  DOĞUŞTAN ENGELLİ YASİN MADDİ DURUMU YÜZÜNDEN AMELİYAT OLAMADI

  Engelli gencin yaşadığı sıkıntılarla ilgili bilgi veren Mahalle Muhtarı Adem Karataş, Yasin’in doğuştan yürüme engelli olduğunu ve annesiyle kardeşlerinin yardımıyla dışarı çıkabildiğini ifade ederek, "Yasin, maddi imkansızlıklar nedeniyle tedavi olamadı. Akülü araba gelince, Yasin o ıstıraptan kurtuldu ve şu an çok mutlu. Yetkililerden talebimiz, Yasin’in tedavi masraflarını karşılamalarıdır" dedi.

  Akülü aracına kavuşan yürüme engelli Yasin havalara uçtu #1

  YETKİLİLERE SESLENİLDİ

  Çocukluğundan bu yana birçok zorluk yaşadığını dile getiren Yasin Şaki de hayali olan akülü aracına kavuşmanın mutluluğunu yaşadığını ifade ederek, yardım çağrısına duyarsız kalmayan Tuşba Belediyesi'ne teşekkür etti.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir