Petrol
91.68
-0.13%
Euro
18.4524
-0.51%
Dolar
18.5763
0.03%
Altın
1.024
-0.60%
Borsa
3491
0.00%
Bitcoin
375.933
0.76%
15ºC
İstanbul
Çok bulutlu 15 C
  Ali Koç ülkenin durumundan şikayetçi

  Ali Koç ülkenin durumundan şikayetçi

  Katıldığı YGA Zirvesi’nde yaptığı konuşmada ülkedeki sorunlardan da bahseden Ali Koç "50 yaşındayım, hayatım boyunca bu kadar ayrışmayı görmedim." dedi.
  • Haber Merkezi
  • 18.12.2017 - 10:40

  Ali Koç ülkenin durumundan şikayetçi #1

  Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanvekili ve Fenerbahçe Spor Kulübü Başkan Adayı olan Ali Koç, YGA Zirvesi’nde konuşma yaptı.

  "İNSAN KALİTEMİZ NE KADAR İYİ OLURSA..."

  Ali Koç, ülkenin ayrışmış vaziyette olduğunu vurguladığı konuşmasında şöyle konuştu: "Sizin içinizde o kadar değişik tarzdan, eğitimden, disiplinden gelen insan var. Ama yek vücut olarak da aynı kültür aynı değerler ve aynı hedefler üzerinde birleşmişsiniz. Atatürk ne diyor, 'Bütün ümidim gençliktedir.' Bu da doğru. Bugün de öyle olacak, yüzyıllar sonra da öyle olacak. Çünkü bir kurumu, bir partiyi, bir futbol takımını, bir aileyi farklılaştıran içindeki insan sermayesi, kalitesi, yapısı. Dolayısıyla bizim insan kalitemiz, sermayemiz ne kadar iyi olursa ülkemiz de o kadar ileri gidecek.

  Ali Koç ülkenin durumundan şikayetçi

  "50 YAŞINDAYIM, BU KADAR AYRIŞMAYI GÖRMEDİM"

  Karpuz gibi ortadan ayrışmış vaziyetteyiz. Ben 50 yaşındayım, hayatım boyunca bu kadar ayrışmayı görmedim. Dolayısıyla siz ülkenin çimentosusunuz.

  "BİZİ AYRIŞTIRMAK ÇOK KOLAY"

  Bizim ülke olarak milli değerlerimiz çok yok. Yani hangi kesimden gelirseniz gelin altına imza atabileceğimiz değerlerimiz ne yazık ki az. Ne gibi değerlerden bahsediyorum; Türkiye’nin yazılım konusunda ilk 10 ülkeden biri olması veya dünyada sahilleri denizleri en güzel ülke olması, kişi başına düşen ağaç sayısı, 2023 hedefleri gibi dünyanın en önemli ekonomisinden biri olmak gibi hedeflerimiz çok az. Dolayısıyla bizi ayrıştırmak çok kolay."


  Görüş Bildir