Petrol
112.91
0.78%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
473.459
-0.37%
19ºC
İstanbul
Güneşli 19 C

  Ankara'da bir kişinin epilasyonda kalbi durdu

  Ankara'da gittiği özel bir güzellik merkezinde lazer epilasyon sırasında fenalaşıp kalbi duran Tülay Kızılboğa, hayatını kaybetti.
  • 25.10.2014 - 10:03
  Ankara'da bir kişinin epilasyonda kalbi durdu

  ANKARA

  21 Ekim’de Ankara’da Tunalı Hilmi Caddesi’nde gittiği özel bir güzellik kliniğindeki lazer epilasyonu sırasında fenalaşan Tülay Kızılboğa, Ankara Eğitim Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Kalbi duran Tülay Kızılboğa, hastanedeki 3 günlük yaşam mücadelesini kaybetti.

  "DİĞER KARDEŞİM FARKEDİNCE ONU BAYILTTILAR"

  Kız kardeşinin ihmal sonucu öldüğünü öne süren Gülay Kızılboğa, şu iddialarda bulundu: "Tülay, kardeşim Nurya ile birlikte gitmişti. Genel anesteziden sonra epilasyona başlamışlar. O esnada kardeşimin kalbi durmuş. Kalp masajı yapılıp çalıştırıyorlar. Nurya olayı fark edince çalışanlar ona bir şey koklatıp bayıltmışlar. Tülay, acile kaldırılıyor, yoğun bakıma alınıyor. Ancak kurtarılamadı."

  EPİLASYONDA GENEL ANESTEZİ YAPILMAZ

  Ölümün genel anesteziden kaynaklandığını iddia ederek savcılığa şikâyette bulunan ailenin suçladığı güzellik merkezinde çalışan doktor Oğuz K. cerrah olarak lazer operasyonlarına katılmadığını söyledi. Oğuz K. şunları söyledi: "Kızılboğa fenalaştıktan sonra kalbi durdu. O sırada klinikte olan anestezi uzmanı arkadaşımız kalp masajı yapıyor, kalbi çalışıyor. Sonra ben geldim. Kızılboğa panik atakmış. Klonezapam içeriği bulunan bir ilaç kullanıyor. Bu içerikteki ilaçlar Amerika’da yasaklandı."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir