Euro
10.041
0.04%
Dolar
8.448
0.12%
Altın
491.48
-0.15%
Borsa
1.398
0.39%
Bitcoin
339.772
-2.07%
27ºC
İstanbul
Güneşli 27 C

  Antalya'da dışkısını bağışlayarak para kazanıyor

  Vegan beslendiği için bağırsak florası zengin olan 70 yaşındaki Ali Bıdı, kliniğe düzenli bağışladığı dışkısıyla bağırsak hastalarına yardımcı oluyor.
  • DHA
  • 18.08.2019 - 16:09
  • Güncelleme : 18.08.2019 - 18:20
  Antalya'da dışkısını bağışlayarak para kazanıyor

  Antalya'da iş insanı olan 70 yaşındaki Ali Bıdı, çocuk yaşta geçirdiği verem hastalığı nedeniyle doğal yollarla beslenerek, iyileşince beslenme düzeninin yaşam koşullarına etkisi üzerine inceleme yapma kararı aldı.

  VEGAN BESLENDİ, SPOR YAPTI

  Askerden geldikten sonra gittiği Almanya'da, 16 yıl boyunca beslenme yöntemleri ve sağlıklı yaşam üzerine çeşitli araştırmalar yapan Bıdı, Türkiye'ye dönünce vegan oldu. Hayvansal ürünler tüketmeyen, sebze ve meyveye dayalı beslenme düzeni olan, veganlığa kısa sürede uyum sağlayan Bıdı, sağlıklı yaşamak için kendisini spora da başladı. Her sabah koşu yapıp, denize giren ve bisiklet süren Ali Bıdı, bu üç spor branşının profesyonel olarak kullanıldığı spor dalı olan triatlon ile 2016 yılında ilgilenmeye başladı.

  Antalya'da dışkısını bağışlayarak para kazanıyor

  KLİNİĞE DIŞKI BAĞIŞI YAPARAK ÖĞRENCİLERE BURS VERDİ

  Dr. Didem Karavelioğlu, Ali Bıdı'ya dışkısını kliniğe bağışlamasını teklif ederek, bağırsak problemi yaşayan, kronik kabızlık şikayeti olan hastaları dışkı nakliyle iyileştirebileceğini anlattı. Teklifi kabul eden Bıdı, düzenli aralıklarla kliniğe gelerek, dışkı bağışında bulundu. Bağışlanan dışkıyı bir dizi işlemden geçiren Dr. Karavelioğlu ise özel kliniğinde hastalarına naklederek, dertlerine çözüm oldu. Dışkısını bağışlamasına karşılık maddi beklentisi olmayan Ali Bıdı ise Dr. Karavelioğlu'ndan ricada bulunarak, üniversite öğrencisine burs verilmesini istedi. Teklifi kabul eden Dr. Karavelioğlu, her ay bir öğrenciye burs imkanı sağladı.

  Antalya da dışkısını bağışlayarak para kazanıyor #1

  "DIŞKI BANKASI KURULMASI LAZIM"

  Dünyada dışkı bankaları kurulduğunu kaydeden Karavelioğlu, "Yeme içme alışkanlarımız bağırsaklarımızı bozuyor. Sağlıklı kişi bulmak çok zor. Bugün hemen herkeste bağırsak sorunu var. Sağlıklı mikrobiyataları bir süre sonra bulamayacağız. Dışkı bankaları var diğer ülkelerde ve bunları donörlerden alıp saklıyorlar. Bu bankalardan Türkiye'ye de kurulması lazım." diye konuştu.

  Antalya da dışkısını bağışlayarak para kazanıyor #2

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir