Euro
15.5362
0.18%
Dolar
13.7186
0.4%
Altın
786.38
0.93%
Borsa
1.91
1.61%
Bitcoin
728.831
0.64%
12ºC
İstanbul
Çok bulutlu 12 C

  Antalya'da ırmakta kaybolan gencin cesedi bulundu

  Gençlere yönelik sokak kısıtlamasının yeniden başlamasına 5 dakika kala girdiği Manavgat Irmağı'nda akıntıya kapılıp, kaybolan Mustafa Boz'un cansız bedenine ulaşıldı.
  • DHA
  • 15.05.2020 - 18:40
  Antalya'da ırmakta kaybolan gencin cesedi bulundu

  Antalya'da, Manavgat Evliya Çelebi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2'nci sınıf öğrencisi Mustafa Boz, kendilerine bugün 4 saat için verilen sokak izninin bitmesine 5 dakika kala, Çevreyolu köprüsü altında arkadaşlarıyla birlikte ırmağa girerek, serinlemek istedi.

  SULARA KAPILIP KAYBOLDU

  Teknelerin yolcu aldığı iskeleden ırmağa atlayan Boz, suda batıp, çıkmaya başladı. Boz, arkadaşlarının çabasına rağmen ırmakta kayboldu.

  Antalya da ırmakta kaybolan gencin cesedi bulundu #1

  ARKADAŞI FENALAŞTI

  Arkadaşlarının haber vermesiyle gelen Sahil Güvenlik Komutanlığı botu ekibi, arama- kurtarma çalışması başlattı. Mustafa Boz'un yanındaki arkadaşlarından Mehmet Sürmeli, bu sırada baygınlık geçirdi. Kalbini tutarak, yere yığılan Sürmeli'ye ilk müdahaleyi çevredekiler yaptı.

  Mehmet Sürmeli, sağlık ekibinin olay yerindeki müdahalesinin ardından ambulansla hastaneye götürüldü.

  Manavgat Irmağı'nda kaybolan Mustafa Boz'un bulunması için olay yerine dalgıç da çağrıldı.

  Antalya'da ırmakta kaybolan gencin cesedi bulundu

  UYARILARI DİKKATE ELMADILAR

  Irmaktaki teknelerde çalıştığını belirten, adını açıklamayan kişi, gençleri suya girmeden önce uyardığını belirterek, "Irmağa girmeyin, tehlikeli olur, dedim. Ancak beni terslediler. Gençlerden biri, ırmakta bir süre yüzdükten sonra kayboldu" dedi.

  Antalya da ırmakta kaybolan gencin cesedi bulundu #2

  BABA BOZ FERYAT ETTİ

  Antalya'da, Mustafa Boz'un Manavgat Irmağı'nda kaybolmasının ardından itfaiye ve Sahil Güvenlik botu ekiplerinin yaptığı yüzey araması sonuçsuz kaldı.

  Bölgeye Antalya Sahil Güvenlik Komutanlığı'ndan arama- kurtarma ekibi çağrıldı. Dalgıçlar, Boz'u suda aramaya başladı.

  Oğlunun kaybolduğu haberi verilen baba ise arama yapılan alana geldi. Sağlık ve güvenlik görevlilerini olay yerinde gören baba, "Mustafa'm" diyerek, feryat etti. Mustafa Boz'un babasını arkadaşları ve görevliler, güçlükle sakinleştirdi.

  Öte yandan Mustafa Boz'la birlikte ırmak kenarına gelen arkadaşlarından biri, gencin tek başına suya atladığını söyledi. Irmakta bulunan bot çalışanlarından biri de “Ben insanlığımı yaptım ama bize karşı geliyorlar, uyardığımız halde. Çocuk gidiyordu, biz yüzüyor sandık. Biz de yüzüyor, diye ilgilenmedik. Şuraya kadar geldi, elini kaldırdı ve gitti" dedi.

  Antalya da ırmakta kaybolan gencin cesedi bulundu #3

  "UYARINCA BİZE KARŞILIK VERİYORLAR"

  Gencin ilk başta yakın mesafede olduğunu, ip atılacak uzaklıkta olduğunu söyleyen çalışan, “Uyardığımız zaman bize karşılık veriyorlar, bizi dinlemiyorlar. Bundan dolayı uyarmıyorum. Dün şurada da birisi atladı ırmağa, boğuluyordu. 'Çıkın, polis geliyor' dedim, bana 'Sana ne lan' diye cevap verdi. Öyle yapılınca biz de pek uyarmıyoruz" diye konuştu.

  Antalya da ırmakta kaybolan gencin cesedi bulundu #4

  CANSIZ BEDENİNE ULAŞILDI

  Antalya'da, gençlere yönelik sokak kısıtlamasının yeniden başlamasına 5 dakika kala girdiği Manavgat Irmağı'nda akıntıya kapılıp, kaybolan Mustafa Boz'un (16) cansız bedenine ulaşıldı. Sahil Güvenlik Komutanlığı dalgıçları, Boz'un cesedini, ırmağa girdiği noktanın yakınlarında buldu. Dalgıçlar tarafından kıyıya çıkarılan gencin cansız bedeni, Manavgat Devlet Hastanesi morguna götürüldü.


  Antalya da ırmakta kaybolan gencin cesedi bulundu #5

  Antalya da ırmakta kaybolan gencin cesedi bulundu #6

  Antalya da ırmakta kaybolan gencin cesedi bulundu #7

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir