Petrol
115.32
1.01%
Euro
17.4088
-0.86%
Dolar
16.1911
-0.96%
Altın
964.88
-0.79%
Borsa
2439
0.00%
Bitcoin
473.360
-1.01%
26ºC
İstanbul
Güneşli 26 C
  Antalya'da otobüs şoförü gaziyi zorla otobüsten indirdi

  Antalya'da otobüs şoförü gaziyi zorla otobüsten indirdi

  Gösterdiği gazi kartının geçersiz olduğunu söyleyerek Veli Akkuş'u (69) yolcuların gözleri önünde araçtan zorla indiren özel halk otobüsü şoförü, toplu taşıma araç kullanımından men edildi.
  • DHA
  • 06.11.2018 - 11:23
  • Güncelleme : 06.11.2018 - 11:23

  Geçtiğimiz pazar günü öğle saatlerinde, Antalya'nın Konyaaltı ilçesi Gazi Mustafa Kemal Bulvarı üzerinde polis emeklisi gazi Veli Akkuş, durağa yanaşan 07 AU 0335 plakalı halk otobüsüne binip, şoföre gazi kartını gösterdi.

  İsmi öğrenilemeyen otobüs şoförü, kartın geçersiz olduğunu belirttiği Akkuş'a sadece Antalyakart ile biniş yapabileceğini söyledi.

  GAZİYİ ZORLA OTOBÜSTEN İNDİRDİ

  Akkuş'un, kartını otobüslerde her zaman kullandığını ve geçerli olduğunu ısrarla dile getirmesi üzerine koltuğundan kalkan şoför, gaziyi zorla otobüsten indirdi.

  Yolcular, tepki gösterirken, yolu karşıdan gören biri de cep telefonu kamerasıyla bu anları kaydetti.

  Antalya da otobüs şoförü gaziyi zorla otobüsten indirdi #1

  Görüntülerde otobüs şoförü, gaziyi kolundan iterek, otobüsten uzaklaştırıyor. Görgü tanıklarının haber vermesi üzerine olay yerine gelen polis ekibi, duraktan ayrılan otobüs şoföründen şikayetçi olduğunu belirten Veli Akkuş'u, ifadesine başvurmak üzere polis merkezine götürdü.

  Antalya'da otobüs şoförü gaziyi zorla otobüsten indirdi ViDEO

  "BENİM VATANIMA 34 YIL HİZMETİM VAR"

  Yaşadıklarını polis merkezi önünde anlatan Akkuş, "07 AU 0335 plakalı halk otobüsüne bindim. Gazi kartımı gösterdim. Şoför bana bu kartın geçersiz olduğunu söyledi. Okutturmalı kart almam gerektiğini belirtti. Araçtan beni zorla indirdi. Bana hakaret etti. Az kalsın yere düşecektim. Vatandaşlar da tepki gösterdi. Benim vatanıma 34 yıl 6 ay hizmetim var." dedi.

  Antalya da otobüs şoförü gaziyi zorla otobüsten indirdi #2

  CEZASIZ KALMADI

  Gazi, şehit ve gazi yakınlarının her zaman yanında yer almaya özen gösteren, bu özenin bir göstergesi olarak da 07 Nisan 2016 tarihi itibariyle Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından verilen Gazi, Gazi ve Şehit Yakınları Çipli Kartlarının, Antalya Kart Elektronik Kart Sistemine entegre olarak kullanılabilmesini sağlayan Antalya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı gaziye yapılan haksız davranışı cezasız bırakmadı.

  TOPLU TAŞIMA KULLANIMINDAN MEN EDİLDİ

  Antalya Büyükşehir Belediyesi Toplu Taşıma Şube Müdürlüğü, toplu taşıma sürücüsü hakkında inceleme başlattı. İncelemeler yapılana kadar görevden uzaklaştırılan sürücü, incelemeler sonrasında ise toplu taşıma araç kullanımından men edildi.

  Antalya da otobüs şoförü gaziyi zorla otobüsten indirdi #3


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir