Petrol
115.32
1.01%
Euro
17.4088
-0.86%
Dolar
16.1911
-0.96%
Altın
964.88
-0.79%
Borsa
2439
0.00%
Bitcoin
476.347
0.91%
18ºC
İstanbul
Güneşli 18 C

  Atatürk Üniversitesi'nde online mezuniyet töreni

  Erzurum Atatürk Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü öğrencileri, koronavirüs nedeniyle gördükleri 'online eğitimi', yine 'onlile mezuniyet' töreni ile noktaladı.
  • DHA
  • 06.06.2020 - 09:07
  Atatürk Üniversitesi'nde online mezuniyet töreni

  Koronavirüs salgını nedeniyle tüm yüksek öğretim kurumlarında 16 Mart tarihi itibariyle eğitim-öğretim durduruldu.

  Öğretim üyelerinin online olarak sürdürdüğü akademik sezon tamamlandı.

  'ONLİNE' MEZUNİYET TÖRENİ

  Derslerine bilgisayar ya da cep telefonlarından evlerinden online ortamda devam eden öğrenciler için Erzurum Atatürk Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nde 'online' ortamda mezuniyet töreni düzenlendi.

  Atatürk Üniversitesi nde online mezuniyet töreni #1

  OKULDAKİ TÖREN GİBİ TEK TEK MİKROFONA GELDİLER

  Gazetecilik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hakan Temiztürk'ün fakülte bilgisayar laboratuvarında hazırladığı programa, mezun olan yaklaşık 100 öğrenci bulundukları şehirlerden katıldı. Okul öğretim üyelerinin de canlı bağlandığı tören Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hakan Temiztürk'ün açılış konuşmasıyla başladı. Programda, öğretim üyeleri tek tek söz alarak genç gazetecilere hem tavsiyelerde bulundu hem de veda etti.

  Atatürk Üniversitesi'nde online mezuniyet töreni VİDEO

  Atatürk Üniversitesi nde online mezuniyet töreni #2

  OKUL İKİNCİSİ SURİYELİ AHMET OLDU

  Online ortamdaki mezuniyet töreninde okulu birinci olarak bitiren Enes Şimşek, ikinci Suriye uyruklu Ahmet Neccar ile ikinci öğretimin dönem birincisi Emircan Kavukçu, duygularını dile getirdi.

  Atatürk Üniversitesi nde online mezuniyet töreni #3

  ONLİNE DE OLSA KEP ATTI

  Türkiye'nin dört bir yanından evlerinden törene katılan öğrenciler, pandemi sebebiyle yapılamayan diploma töreni için üzgün olduklarını dile getirdi. Öğrencilerin konuşmaları sonrası törene cüppe ve kepiyle katılan dönem birincisi Enes Şimşek, kep fırlatarak online da olsa mezuniyete ait geleneği yerine getirdi. Tören, öğrencilerin birbirlerini alkışlaması ve vedalarıyla sona erdi.

  Atatürk Üniversitesi nde online mezuniyet töreni #4

  "BÖYLE BİR DÖNEMİN SONUNA DA BÖYLE BİR MEZUNİYET UYGUN OLACAKTI"

  Gazetecilik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hakan Temiztürk, pandemi sürecinden öğrencilerle birlikte eğitimcilerin de olumsuz etkilendiğini söyledi. Temiztürk, "Öğrencilerden çok biz fazlasıyla etkilendik. Yıllarca sınıf ortamında ders yapan eğitimciler olarak ekran karşısında ders anlatmak zevk vermedi. Şartlar bunu gerektirdiği için fakülte ve bölüm olarak dersleri olabildiğince işlemeye gayret ettik. Böyle bir dönemin sonuna da böyle bir mezuniyet uygun olacaktı. Zorunluluk ve dönemin ruhuna uygun olacağı için böyle bir tören uyguladık. Öğrencilerimize bundan sonraki hayatlarında başarılar diliyoruz." dedi.

  Atatürk Üniversitesi nde online mezuniyet töreni #5

  Temiztürk, son sınıf öğrencileri adına laboratuvarda maskeleriyle töreni takip eden 4 öğrenciye cüppelerini giydirdi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir