Petrol
110.85
0.78%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
486.342
2.63%
17ºC
İstanbul
Güneşli 17 C

  Balıkesir'de bir kişi define ararken hayatını kaybetti

  Balıkesir'de bir kişi, define aramak için yaptığı gübre alaşımlı patlayıcıdan yayılan karbonmonoksit gazından hayatını kaybetti.
  • 22.07.2014 - 17:46
  Balıkesir'de bir kişi define ararken hayatını kaybetti

  PATLAMA

  Balıkesir’in Bigadiç ilçesine bağlı Işıklar Mahallesi kırsalında bulunan bir mağarada meydana gelen olayda, define aramak için bölgeye iş makinesi ile gelen Sabri N. ve iki arkadaşı, mağaranın altında define olduğuna kanaat getirdikten sonra harekete geçti.

  KARBONMONOKSİT GAZINDAN DOLAYI HAYATINI KAYBETTİ

  İş makinesinden sonuç alamayan şahıslar, daha sonra gübre alaşımlı patlayıcı madde ile mağaranın içinde patlatma yaptı. Üç kişiden Sabri N., bu sabah tekrar girdiği mağaradan aradan geçen süreye rağmen çıkmayınca diğer şahıslar jandarmaya haber verdi. Olay yerine çok sayıda itfaiye giderken, ekipler içerideki karbonmonoksit gazından dolayı müdahalede bulunamadı.

  Balıkesir de bir kişi define ararken hayatını kaybetti #2

  AFAD EKİBİDE GAZDAN ETKİLENDİ

  Çalışmalara Tunçbilek Termik Santrali’nden gelen ekipler de destek verirken, olay yerine gelip mağaraya giren AFAD personeli de gazdan etkilendi. İçeride hayatını kaybeden şahsın cesedine, uzun çalışmalar sonucu ulaşıldı. Şahısların gübre alaşımlı patlayıcı yapması akıllarda soru işareti bırakırken, jandarmanın olayla ilgili soruşturma başlattığı öğrenildi.

  Balıkesir de bir kişi define ararken hayatını kaybetti #3


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir