Dolar
6.7465
0.6159%
Euro
7.5663
0.8651%
Altın
1700.77
-1.5547%
Borsa
108905.43
0.7476%
G. Altın
370.295
-0.4928%
Bitcoin
64381.14
0.2923%
18ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 18 C
  Başkan Erdoğan Binali Yıldırım'a şeref madalyası verdi

  Başkan Erdoğan Binali Yıldırım'a şeref madalyası verdi

  Devlet Şeref Madalyası Tevcih Töreni'nde TBMM Başkanı ve Türkiye Cumhuriyeti 27. Başbakanı Binali Yıldırım'a şeref madalyası tevcih edildi.
  • Haber Merkezi
  • 13.07.2018 - 12:12

  Başkan Erdoğan Binali Yıldırım'a şeref madalyası verdi

  Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe'de gerçekleşen Devlet Şeref Madalyası Tevcih Töreni'nde, TBMM Başkanı ve Türkiye Cumhuriyeti 27. Başbakanı Binali Yıldırım'a Devlet Şeref Madalyası'nı takdim etti.

  Başkan Erdoğan Binali Yıldırım'a şeref madalyası verdi

  "40 YILLIK DOSTLUĞUMUZ PEK ÇOK İMTİHANI BAŞARI İLE ATLATMIŞTIR"

  Erdoğan'ın madalya takdimi öncesinde yaptığı konuşmada söylediği"Allah'a hamd olsun, 40 seneyi aşan zorlu siyaset yolculuğumuzda Rabbim bizlere Binali bey gibi güzel dostlar, sağlam dostluklar nasip etti. Binali bey ile 40 yıllık dostluğumuz pek çok imtihanı başarı ile atlatmıştır. Paylaştığımız her sevinç ve acı ile dostluğumuz daha da perçinleşmiş, çelikleşmiştir. Binali bey en meşakkatli zamanlarımızda uzun yollardan kuş kanadı ile gelmiş derdimize, mutluluğumuza ortak olmuştur onun için de ulaştırma bakanı olmuştur. Kendisi 40 yıllık yoldaşlığımızda bizleri hiçbir zaman yolda bırakmadığı gibi bazıları gibi yolunu da şaşırmadı." sözleri üzerine Binali Yıldırım duygulandı.


  "BU YOLCULUK EBEDİYETE KADAR DEVAM EDECEKTİR"

  Binali Yıldırım Erdoğan'ın madalyayı takdim etmesi sonrasında bir teşekkür konuşması yaptı.

  Yıldırım'ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

  "Sayın Cumhurbaşkanım siz söylenecek her şeyi söylediniz. Daha fazla bir şey söylemek istemiyorum. Hepimiz bu ülke için, hizmet etmek adına gece gündüz çalıştık, gayret ettik. Gün geldi ailemizi ihmal ettik, çocuklarımıza gerek ilgiyi gösteremedik. Hiçbir zaman ülkeye ve millete hizmet yolunda geri kalmadık.

  15 Temmuz olayı, o alçak darbe girişimi Türkiye'nin siyasi tarihinde en fazla konuşulacak bir olaydır. İlk defa siyaset darbe karşısında dik durmuş, ortaya koyduğunuz liderlik ve başkomutanlık sorumluluğuyla milletimiz olaya sahip çıkmış, vatansever askerleri, polisleri, savcıları, hakimleri, medyası birlikte hareket ederek tanka, topa karşı bu aziz millet bu alçaklara hak ettiği dersi vermiştir.

  Böyle bir sorumluluğu sizinle üstlenerek, milletime hizmet yapabildiysem bu bana en büyük mutluluktur. Rabbime şükrediyorum. Şartlar ne olursa olsun, 40 yıl önce başladığımız bu yolculuk ebediyete kadar devam edecektir.

  Bu takdir için bir kez daha teşekkür ediyorum."

  Görüş Bildir