Petrol
94.65
-3.57%
Euro
18.2525
-0.81%
Dolar
17.9613
0.16%
Altın
1.026
-1.27%
Borsa
2857
-0.25%
Bitcoin
435.824
-0.52%
24ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 24 C

  Basket atarken gömlek cebindeki para boğazına kaçtı

  Kahramanmaraş'ta bir gencin gömlek cebindeki 1 TL, basket atarken boğazına kaçtı.
  • 17.04.2014 - 14:17
  Basket atarken gömlek cebindeki para boğazına kaçtı

  Basket atarken gömlek cebindeki para boğazına kaçtı #1

  Olay, dün öğleden sonra Kahramanmaraş'ın Andırın ilçesindeki Akifiye Köyü Ortaokulu'nda meydana geldi. 7'nci sınıf öğrencisi Şahin Seringeç, okul bahçesinde basketbol oynarken, elindeki topu potaya atmak için sıçradı. Bu sırada öğrencinin gömleğinin cebindeki 1 lira da havalandı ve Seringeç'in boğazına kaçtı. Bir anda nefessiz kalarak yere yığılan Şahin Seringeç'i gören arkadaşlarının haber vermesiyle gelen öğretmenler, öğrenciyi otomobille Andırın Devlet Hastanesi'ne götürdü. Burada ilk müdahalesi yapılan Seringeç, daha sonra ambulansla Kahramanmaraş'a sevk edildi.

  Basket atarken gömlek cebindeki para boğazına kaçtı #2

  DOĞAL YOLLARLA ÇIKMASI BEKLENECEK

  Necip Fazıl Şehir Hastanesi'nde çekilen röntgen filminde, madeni paranın Seringeç'in yemek borusuna indiği görüldü. Doktorlar, ilk etapta endoskopi yöntemiyle çıkarılması planlanan paranın, Şahin Seringeç'in nefes almasında ve hareketlerinde herhangi bir aksaklığa neden olmadığına kanaat getirince, doğal yollarla çıkmasına karar verdi. Birkaç gün içerisinde, paranın önce öğrencinin midesine ineceği, daha sonra da dışkı yoluyla vücuttan çıkacağı kaydedildi. Seringeç, taburcu edildi.

  ÖĞRENCİ ŞAŞKIN

  Olayın şaşkınlığını yaşayan Şahin Seringeç, "Okul bahçesinde basketbol oynuyordum. Topu potaya atmak için sıçradığımda gömleğimin cebindeki harçlığım olan 1 lira nasıl olduysa boğazıma kaçtı. Bir anda nefessiz kaldım, öğretmenlerim ilk müdahaleyi yaptı ve önce Andırın, sonra Kahramanmaraş'taki hastanelere götürüldüm. Doktorlar nefes almamı etkilemediği için çıkarmadılar. Şu anda kendimi iyi hissediyorum ve bu paranın mideme inmesini bekliyorum" dedi. Öğrencinin babası Erol Seringeç ise durumu öğrenince çok üzüldüğünü belirterek, "Ailece çok korktum ama tehlikesinin olmadığını öğrenince rahatladık. Röntgeninde de görüldüğü gibi çocuğumun harçlığı hala yemek borusunda duruyor ve çıkmasını bekliyoruz" diye konuştu.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir