Euro
10.912
0.56%
Dolar
9.3638
0.35%
Altın
534.03
0.8%
Borsa
1.418
0%
Bitcoin
584.239
1.58%
13ºC
İstanbul
Çok bulutlu 13 C

  Beşiktaş'ta yola saçılan paraları vatandaş topladı

  Beşiktaş'ta, seyir halindeki bir otomobilden yola düşen cüzdandan paralar saçıldı. Vatandaşlar ve taksiciler yola saçılan paraları topladı. Polise teslim edilen paralar sahibine verildi.
  • DHA
  • 10.06.2019 - 23:26
  Beşiktaş'ta yola saçılan paraları vatandaş topladı

  İstanbul'un Beşiktaş ilçesindeki Büyükdere Caddesi'nde saat 21.00 sıralarında bir vatandaşın cüzdanı seyir halindeki otomobilinden yola düştü. Düşen cüzdandaki paralar bir anda etrafa saçıldı.

  PARALARI TOPLAMAK İÇİN SEFERBER OLDULAR

  Paraların saçılmasıyla birlikte durakta otobüs bekleyen vatandaşlar hayatlarını hiçe sayarak yoldan paraları toplamayabaşladı. Durakta bekleyen taksiciler de vatandaşlarla birlikte para topladı.

  Beşiktaş ta yola saçılan paraları vatandaş topladı #1

  TAKSİCİLER PARALARI SAHİBİNE TESLİM ETTİ

  Paraların toplanmasının ardından durum polise haber verildi. Olay yerine gelen polis ekipleri, yolda buldukları kredi kartı bilgilerinden paraların sahibine ulaştı. Polis ekipleri, olay yerine çağırdıkları sahibi A.Y.'ye paraları teslim etti.

  Beşiktaş ta yola saçılan paraları vatandaş topladı #2

  Beşiktaş'ta yola saçılan paraları vatandaş topladı VİDEO

  TAKSİCİLER YAŞANANLARI ANLATTI

  Müşteri bekledikleri sırada böyle bir durumla karşı karşıya kaldıklarını belirten taksiciler yaşananları anlattı. Herkesin bir anda yola koştuğunu belirten taksici Halis Çoklar, "Burada duruyorduk, otobüse bir kişi biniyordu. Paralar yola döküldü biz koştuk. Halk paraları aldı biz de halkın elinden paraları aldık. Şuanda da sahibine teslim ediyoruz" dedi.

  Beşiktaş ta yola saçılan paraları vatandaş topladı #3

  İnsanların hayatlarını tehlikeye atarak paraları topladıkların söyleyen taksici İbrahim Kocaman ise, "Cüzdanı yerde gördük. Paralar saçılmış bir şekilde. İnsanlar paraları topladılar, biz cüzdanı aldık. Otobüs durağından adamın paralarını topladık insanlardan. Adamı aradık geldi. Zaten biri polise şikayet etmiş. Polisler geldi. Biz burada muhabbet ederken saçılan paraları gördük. Biz paraların düştüğünü görmedik, paralar saçılınca otobüs durağındaki insanlar koşturdu. Alan aldı. Sonra biz onlardan aldık. 960 lira topladık. Bu akan trafikte, yolun ortasından paraları topladılar" diye konuştu.

  Arabada otururken olay gördüğünü belirten Sedat Görmek ise, "Ben de arabanın içindeydim. Yol ortasında insanlar kapış kapış topluyorlardı. Sonra ben baktım para var. Arkadaş 'cüzdan buldum' falan dedi. İnsanlardan rica ettik, veren verdi. Bazıları 'buldum ben vermem' dedi. Bazılarından zorla aldık" diyerek yaşananları anlattı.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir