Petrol
86.65
-4.21%
Euro
17.8436
-1.10%
Dolar
18.414
0.52%
Altın
973.28
-1.08%
Borsa
3282
-0.41%
Bitcoin
354.346
-0.04%
22ºC
İstanbul
Güneşli 22 C
  Bursa'da karantinadaki oğluna ekmek götüren yaşlı adam ağladı

  Bursa'da karantinadaki oğluna ekmek götüren yaşlı adam ağladı

  Bursa'da karantinada kalan oğluna ekmek götüren yaşlı adam, etrafında maske takmayan insanları gördükçe üzüldüğünü, bu yaşında oğluna ekmek almak zorunda kaldığını söyledi.
  • DHA
  • 26.11.2020 - 23:14
  • Güncelleme : 26.11.2020 - 23:43

   

  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın dün açıkladığı günlük vaka sayısı, halkta tedirginliğe yol açtı. Günlük vaka sayısının 28 bin 351’e ulaştığını belirten Bakan Koca, Bursa’da vaka sayısındaki artışa dikkat çekerek, tedbirlere daha dikkatli uyulmasını istedi.

  Yapılan tüm uyarılara rağmen Bursa’da sokak ve meydanlardaki kalabalık ise dikkat çekti.

  "KALP HASTASI" OLDUĞU İÇİN MASKE TAKMAMIŞ

  Kent Meydanı’nda maskelerini çenelerine indirerek, yürüyen birçok kişi, denetim yapan polisleri görünce düzeltti. Meydanda maskesiz yürüyen kişinin "Ben kalp hastasıyım, daralmaya gelemiyorum" demesi dikkat çekti.

  Bursa da karantinadaki oğluna ekmek götüren yaşlı adam ağladı #1

  "OĞLUMA AĞLAYARAK EKMEK ALDIM"

  Vaka sayılarındaki artışa rağmen vatandaşın kurallara uymadığını ve bu durum yüzünden çok zorluk yaşandığını anlatan Kamil Aslan, karantinadaki oğluna ekmek almak zorunda kaldığını ağlayarak, anlattı.

  Bursa da karantinadaki oğluna ekmek götüren yaşlı adam ağladı #2

  Aslan, “Bizim insanlarımız asla akıllanmıyor. Bakıyorsun maskesi ya çenesinde ya da kolunda geziyor. Allah korusun bu milleti, tamam doktorlar da koruyor ama doktorun elinden de bir şey gelmiyor. Benim oğlum fakültede müdür, 15 gün karantinaya girdi. Evden dışarı çıkamıyor. Beni arayıp diyor ki ‘Baba bana ekmek getir’. Ağladım biliyor musunuz? 76 yaşındayım, oğluma hizmet ediyorum. Neden? İnsanlar birbirini korumadığı için. Onun da yapacak bir şeyi yok, canını seven kurallara uysun. 51 yaşındaki oğluma ekmek aldığım için duygulandım çünkü babayım ben, oğluma bakmak zorundayım” dedi.

  Bursa da karantinadaki oğluna ekmek götüren yaşlı adam ağladı #3

  "GEÇ GİTSEYDİM, BENİ DE GÖMMÜŞLERDİ"

  Koronavirüsü yendiğini belirten Tuncay Eryılmaz (67) ise "Vaka sayıları çok çoğaldı. İnsanların kendilerine dikkat etmeleri lazım. İnsanların kendilerine dikkat ettiğini düşünmüyorum. Ben işim olduğu için dışarı çıktım yoksa bir haftadır evdeyim, hiç dışarı çıkmıyorum. Ben bu hastalığı geçirmiş biri olarak söylüyorum. Çok dikkatli olsunlar. Her şeyi beklemek doğru değil, biraz da bizim fedakarlık etmemiz lazım. Beni Allah korudu, erken test yaptırdım. Eğer biraz daha geç gitseydim şimdiye beni de gömmüşlerdi" diye konuştu.

  Bursa da karantinadaki oğluna ekmek götüren yaşlı adam ağladı #4

  Bursa da karantinadaki oğluna ekmek götüren yaşlı adam ağladı #5

  Bursa da karantinadaki oğluna ekmek götüren yaşlı adam ağladı #6

  Bursa da karantinadaki oğluna ekmek götüren yaşlı adam ağladı #7

  Bursa da karantinadaki oğluna ekmek götüren yaşlı adam ağladı #8

  Bursa da karantinadaki oğluna ekmek götüren yaşlı adam ağladı #9

  Bursa da karantinadaki oğluna ekmek götüren yaşlı adam ağladı #10


  Görüş Bildir