Büyükçekmece'de 3 katlı apartmanın bahçesi yağış nedeniyle çöktü
DHA

Saat 17.30 sıralarında Büyükçekmece Atatürk Mahallesi Ankara Caddesi'nde bulunan 3 katlı apartmanın bahçesinde meydana gelen olayda, daha önce foseptik çukuru olarak kullanılan toprak kısmı yoğun yağış nedeniyle çöktü.

APARTMANIN ZEMİNİ İNCELENMEYE BAŞLADI

Olayın ardından korku yaşayan apartman sakinlerinin ihbarı üzerine olay yerine polis, zabıta, itfaiye ekipleri sevk edildi. Olay yerinde güvenlik önlemlerini alan ekiplerin talebi üzerine apartmanın zeminini incelemek için Büyükçekmece Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü'nden yetkililer çağrıldı.

ÇÖKEN KISIM, YENİDEN DOLDURULACAK

Yapılan incelemelerin ardından apartmanın tahliyesine gerek olmadığına karar verildi. Çöken kısmın ise İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekiplerince tekrar doldurulacağı öğrenildi.

Büyükçekmece'de 3 katlı apartmanın bahçesi yağış nedeniyle çöktü VİDEO

Büyükçekmece'de 3 katlı apartmanın bahçesi yağış nedeniyle çöktü -1

"BAHÇENİN YARISI AŞAĞI ÇÖKTÜ"

Bahçenin çöktüğü sırada dışarı çıkmaya hazırlanan Mine Çakıroğlu, "Ben akşamüzeri tam bahçeden dışarı çıkıyordum. Tam adımımı atacağım zaman bahçenin yarısı aşağı çöktü. Ne olduğunu şaşırdık. Hemen koştum, komşulara haber verdim. Herkese haber verdik. Temelde bir şey yok diyorlar ama kesin bir şey de söyleyemiyorlar" dedi.

Büyükçekmece'de 3 katlı apartmanın bahçesi yağış nedeniyle çöktü -2

Büyükçekmece'de 3 katlı apartmanın bahçesi yağış nedeniyle çöktü -3

Büyükçekmece'de 3 katlı apartmanın bahçesi yağış nedeniyle çöktü -4

Büyükçekmece'de 3 katlı apartmanın bahçesi yağış nedeniyle çöktü -5

Haber Kaynağı: Demirören Haber Ajansı (DHA)