Euro
10.4077
-0.25%
Dolar
8.8785
0.14%
Altın
501.6
0.51%
Borsa
1.385
0%
Bitcoin
391.168
3.53%
17ºC
İstanbul
Güneşli 17 C

  Çamurlu ayakkabılarıyla girmediği hastaneye ismi verildi

  Kırıkkale Sulakyurt'taki devlet hastanesinin acil servisine ayakkabılarını çıkararak giren Şerife Cesur'un ismi, hastaneye verildi.
  • 20.04.2016 - 15:05
  Çamurlu ayakkabılarıyla girmediği hastaneye ismi verildi

  Kırıkkale'nin Sulakyurt ilçesinde muayene için gittiği hastanede, acil servise çamurlu olduğu gerekçesiyle ayakkabılarını çıkararak giren 84 yaşındaki Şerife Cesur'un adı, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nun katılımıyla düzenlenen törenle hastaneye verildi. Bakan Müezzinoğlu, eşi Faize Müezzinoğlu, Vali Ali Kolat, AK Parti Kırıkkale milletvekilleri Ramazan Can ve Mehmet Demir, AK Parti İl Başkanı Mürsel Akçay ile ilçeye bağlı Yeşilyazı köyünde yaşayan Şerife Cesur'u ziyaret etti. Burada Bakan Müezzinoğlu'nu, Kaymakam Fikret Dağ, Şerife Cesur'un oğlu Osman Cesur ve köylüler karşıladı.

  Çamurlu ayakkabılarıyla girmediği hastaneye ismi verildi #1

  "VERDİĞİ MESAJIN ANLAMI BÜYÜK"

  Köydeki ziyaretin ardından Müezzinoğlu ve beraberindekiler, İlçe Devlet Hastanesi'nde düzenlenen törene katıldı. Müezzinoğlu, burada yaptığı konuşmada, Cesur'un, kendi yaşam tarzının gereğini hastaneye girerken de yaptığını anlatarak şunları söyledi:

  "Gördüğü temiz ortam, kokladığı nefeste temiz bir nefesin gelmesi, ortamın pırıl pırıl olması vesilesiyle kendi evine girerken yaptığı hareketi hastanemize girerken yaptı. Esasında onun ölçeğinde baktığımızda olağan dışı bir hareket yapmadı. Günlük yaşamında olan ve işin tabiatında olması gerekeni yaptı. Bu milletin medeniyet değerlerinin gereğini ve temsilciliğini yaptı. Sağlık Bakanlığı olarak hiçbir vatandaşımızın da Şerife anamızın yaptığı bu hareketi yapmasına hem ihtiyacımız hem gereği yok. Hem de bu hareketin bizim için fiili anlamdan ziyade manevi bir anlamı var. Verdiği mesajın anlamı büyük ve derin çünkü biz bir medeniyetin mensuplarıyız. Bizim medeniyetimiz, inanç değerlerimiz 'Temizlik imandandır' der. Dolayısıyla imani bir değerimizin güçlü bir mesajını buradaki birkaç arkadaşımıza verirken buradan yakalayan bir arkadaşımız, bunu öyle veya böyle medyanın duyabileceği bir noktaya, medyanın hassasiyetine taşıdı. Medyamıza da teşekkür ediyorum. Bunu Türkiye'ye mal etme sürecini başardı ve biz de bize düşeni yapma gayreti içerisinde olduk."

  Çamurlu ayakkabılarıyla girmediği hastaneye ismi verildi #2

  HASTANENİN YENİ TABELASI ASILDI

  Müezzinoğlu, Şerife Cesur ve beraberindekiler, konuşmaların ardından hastanenin yeni isminin yer aldığı "Şerife Cesur İlçe Devlet Hastanesi" yazılı tabelanın açılışını gerçekleştirdi. Daha sonra hastaneyi gezen ve yetkililerden bilgi alan Müezzinoğlu, Cesur'u muayene eden doktor Aybüke Ünsal'a tansiyonunu ölçtürdü.

  Çamurlu ayakkabılarıyla girmediği hastaneye ismi verildi #3

  Çamurlu ayakkabılarıyla girmediği hastaneye ismi verildi #4


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir