Euro
10.202
0.91%
Dolar
8.3496
0.46%
Altın
501.48
0.51%
Borsa
1.46
0.37%
Bitcoin
366.643
3.04%
18ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 18 C

  Çarşıdan dönen anne oğlunun şehit haberini aldı

  Muş Varto'da PKK'lılar tarafından şehit edilen Uzman Onbaşı Bekir Anıl Erdal’ın Samsun’un Bafra ilçesindeki baba ocağına ateş düştü.
  • 05.05.2016 - 11:15
  Çarşıdan dönen anne oğlunun şehit haberini aldı

  Bafra Garnizon Komutanı Personel Yüzbaşı Serkan Savaş, 112 Acil servis ekipleri ile birlikte acı haberi vermek için şehidin Mevlana Mahallesi Huzur Caddesi’ndeki baba evine geldiler. Evde kimseyi bulamayan görevliler aileyi aramaya başladılar. Çarşıdan yaya olarak gelen anne Songül Erdal, evin önünde kalabalığı görünce “Oğluma bir şey mi oldu” diye feryat etti. Görevliler “Yok bir şey, sizin için gelmedik” dedilerse de anne Songül Erdal ikna olmadı ve ağlayarak eve koştu. Peşinden eve giren Garnizon Komutanı Personel Yüzbaşı Serkan Savaş, anne Songül Erdal’a acı haberi verdi. Acı haberi alır almaz fenalık geçiren anne Songül Erdal’ın feryatları yürek dağladı. Rahatsızlanan anne Songül Erdal’a 112 Acil ekipleri müdahale etti.

  Çarşıdan dönen anne oğlunun şehit haberini aldı #1

  1.5 AY SONRA DÜĞÜN YAPACAKTI

  Şehit haberini alan yakınları Mevlana Mahallesi’ne akın etti. Teyzesi Ayşe Kaba, “Düğün hazırlıkları yapıyordun yavrum. 1.5 ay sonra düğün yapacaktı. Kurban oluyum sana. Bu kalabalık buraya düğün için gelecekti oğul. Ben seni nasıl gönderdim nasıl aldım yavrum. Bafra’ya mı sığmadın yavrum. Türkiye’nin her yeri bizim ama Allah’ın yardım et bize” diye feryat etti.

  Çarşıdan dönen anne oğlunun şehit haberini aldı #2

  FENALAŞAN NİŞANLISI HASTANEYE KALDIRILDI

  Şehit haberini alan Anıl Erdal'ın nişanlısı ve resmi nikahlı eşi ise fenalaşarak Bafra Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Şehidin kardeşi Volkan Erdal, evin bahçesinde oturduğu yerde gözyaşlarını tutamadı. Şehidin evine asılan bayrağı ise anne Songül Erdal’ın isteği üzerine balkondan alındı. TIR şoförü olan baba Rahim Erdal'ın Mersin'de olduğu belirtildi. Şehit Piyade Uzman Onbaşı Bekir Anıl Erdal'ın cenazesinin yarın ikindi namazına müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Bafra ilçesinde defnedileceği açıklandı.

  Çarşıdan dönen anne oğlunun şehit haberini aldı #3

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir