Euro
9.7032
-0.14%
Dolar
8.1546
0.27%
Altın
457.35
-0.42%
Borsa
1.393
-1.65%
Bitcoin
491.000
-0.42%
9ºC
İstanbul
Yer yer bulutlu 9 C
  Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bizimki Cumhur İttifakı

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bizimki Cumhur İttifakı

  Aydın'da halka hitap eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kartal'da çöken binada, kurtarılmayı bekleyen birkaç kişinin daha bulunduğunu söyledi.
  • Haber Merkezi
  • 09.02.2019 - 17:35
  • Güncelleme : 09.02.2019 - 17:35

  Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Aydın'da Atatürk Kent Meydanı'nda halka hitap etti.

  "AK PARTİ OLARAK YOĞUN BİR ÇALIŞMAYA GİRECEĞİZ"

  Aydın'dan önce Kartal'da çöken binada incelemeler yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İstanbul Kartal'da bina çöktü fakat bu bina ruhsatsız, iskanı yok. 3 kat diye başladılar 8 kat yan taraf 10 kat. Hepsinin yıkılma tehlikesi var. 17 vatandaşım burada şehit oldu, 14 tanesi yaralı olarak çıktı. Şu anda birkaç kişi daha enkazın altında var. Eğer kentsel dönüşüm değişim olsaydı, bunlar planlı olsaydı, kaçak yapılaşma olmasaydı başımıza bunlar gelir miydi?

  Artık sabrımız taştı. AK Parti'li belediyeler başta olmak üzere Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızla birlikte yoğun bir çalışmaya gireceğiz. Enkaz tamamen kaldırıldıktan sonra İçişleri, Adalet, Sağlık Bakanlıklarımız, hep beraber bir araya gelecek ve nasıl bir eylem yapacağız, başsavcının verdiği raporu alacak, buna göre de adımlarımızı atacağız. Ama bunlar kararlı adımlar olacak."

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bizimki Cumhur İttifakı #1

  "CHP TERÖR ÖRGÜTÜNÜN SİYASİ TEMSİLCİLERİYLE YÜRÜYOR"

  Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

  ''Yıkım ekibi yine ellerini ovuşturmaya başladı. Her seçimde armut piş ağzıma düş misali ülkenin yönetinin kendi ellerine verilmesini beklerler. Şimdi yine aynı hevesle kıvranıyorlar. Bunun için CHP'ye PKK'nın güdümündeki partiye onlarla güya milliyetçilik iddiasındaki bir başka partiye kadar hepsi bir araya gelebiliyor. CHP terör örgütü ile terör örgütünün siyasi temsilcileriyle yürüyor. Onun yanında İyi Parti. Öbür tarafta bir de Saadet Partisi. HDP. Bunlar dörtlü çete. Beraber yürüyorlar. Biz gerçeği söylüyoruz. Siz de ittifaksınız diyorlar, bizimki Cumhur İttifakı. Biz 15 Temmuz darbe girişiminin karşısında el ele verdik. Yenikapı ruhu orada birleştik.

  BİZ GEREKİRSE AÇ KALIRIZ AÇLIĞIMIZI BİLDİRMEYİZ

  Geçen seçimde soğana patatese ümit bağlamışlardı, şimdi domatese bibere sarılmış durumdalar bunları konuşarak oy toplayacaklarını zannediyorlar. Cerablus'ta El Bab'da Afrin'de İdlib'de Mehmetçiğim tanklarıyla toplarıyla silahlarıyla bu teröristleri yok etti mi? DEAŞ'ı PKK'yı yok etti mi? O patatesçilere domatesçilere bibercilere seslenmiyoruım o bir trane merminin bedelinin ne olduğunu biliyor musun sen? Bay Kemal sen 18 Mart 1915 Çanakkale ruhunu bilir misin? Biz gerekirse aç kalırız açlığımızı bildirmeyiz.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bizimki Cumhur İttifakı #2

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Aydın'da VİDEO

  ZÜCCACİYE DÜKKANINA GİRMİŞ FİL MİSALİ

  Türkiye ekonomisinin sıkıntılarının çözümüne katkı vermek yerine adeta ülkenin batması için kriz duasına çıkıyorlar. CHP'nin adındaki halk ifadesi, milletin isminin gasbedilmiş halinden başka bir şey değildir. Bu parti artık sadece Kılıçdaroğlu'nun ve avanesinin partisidir. Fırsat bulup ipleri ellerine geçirirlerse, züccaciye dükkanına girmiş fil misali her şeyi kırıp dökecekler, eski Türkiye'yi hortlatacaklar.

  Tanzim satış merkezleri kuracağız. Bu fiyatları üreticiden alıp tüketiciye taşıyacağız maliyetine. İstanbul'a büyükşehir belediye başkanı olduğum zaman fırıncılar sürekli zam yapıyorlardı. İstanbul'da bir tane Anadolu Yakası'nda iki tane de Avrupa Yakası'nda olmak üzere 3 tane halk ekmek kurduk fiyatları düşürdük ekmek fiyatları da inmeye başladı. Aynısını burada da yapacağız.

  Menderes Nehri'ne sahip çıkmanız çağrısında bulunuyorum. Atıklarını Menderes Nehri'ne boşaltan her tesis sahibi, kendi evlatlarının geleceğini kirlettiğini bilmelidir. Tüm kurumlarımızdan bu konuya çok daha fazla hassasiyet göstermelerini istiyorum.''

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bizimki Cumhur İttifakı #3

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bizimki Cumhur İttifakı #4


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir