Petrol
81.51
-2.63%
Euro
19.4498
0.22%
Dolar
18.6255
-0.04%
Altın
1.047
-0.44%
Borsa
4953
0.00%
Bitcoin
309.787
-1.65%
12ºC
İstanbul
Çok bulutlu 12 C
  Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sanatçı ve sporcularla iftar

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sanatçı ve sporcularla iftar

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sanatçı ve sporcularla birlike iftar yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan iftarın ardından bir konuşma yaptı.
  • AA
  • 12.06.2017 - 22:45

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle:

  "DEPREMDEN ETKİLENEN VATANDAŞLARIMIZA GEÇMİŞ OLSUN DİLEKLERİMİ İFADE EDİYORUM"

  "Bugün Ege Denizi açıklarında meydana gelen 6,3 büyüklüğündeki depremden etkilenen yerleşim yerlerindeki tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi ifade ediyorum. Allah'a hamdolsun, herhangi bir ölüm söz konusu değil. Maddi hasarlar, bunlar telafi edilir fakat bu konularda da her zaman için hazırlıklı olmamızın gereğini hatırlatmak istiyorum. Onun için de imardı, kaçak yapılaşmaydı, bunların ne kadar önemli olduğunu hatırlatmakta fayda mülahaza ediyorum. Aynı şekilde Yunanistan tarafında da depremden etkilenen komşularımıza da buradan geçmiş olsun diyorum.

  Cumhurbaşkanı'nın iftarına katılan spor ve sanat camiasından isimler GALERİ

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sanatçı ve sporcularla iftar VİDEO

  "AHLAKTAN YOKSUN BİR SPORLA BİR YERE VARAMAYIZ"

  Kültürü, sanatı, sporu belli kesimlerin tekelinde tutma saplantısının ülkemize hiçbir faydası olmadığı gibi, tam tersine bu tavır her alanda üzüntü verici bir sığlığa yol açmıştır. Teessürle belirtmem gerekir ki Türkiye'nin gücü ve kapasitesiyle kültür, sanat ve spor alanında bulunduğumuz yer uyumlu değildir. İrfandan yoksun bir kültür, sanat ve ahlaktan yoksun bir sporla hiçbir yere varamayız. Bu yaklaşımla bırakınız dünya çapında isimlere ve eserlere sahip olmayı, milletimizin asgari beklentilerini dahi karşılayamayız.

  "YILLAR BOYUNCA BİZİ YERDEN YERE VURDULAR"

  Ülkemize böyle bir eseri (Beştepe Kongre ve Kültür Merkezi) kazandıran anlayışı, Taksim'deki o sağlıksız ve kesinlikle çirkin yapıyı yıkıp yerine daha güzel bir eser kazandırmak istediği için uzun yıllar boyunca yerden yere vurdular. Ne sanatçı düşmanlığımız, ne sanata saygısızlığımız kaldı. Halbuki biz hem İstanbul'a hem de kültür sanat dünyamıza yakışır bir eseri ülkemize kazandırmak için çalıştık. Harbiye Kongre Merkezi bunun bir örneğidir. Oradaki Muhsin Ertuğrul neydi, biz onu şu anda ne hale getirdik? Şimdi inşallah Taksim'deki Atatürk Kültür Merkezi'ni aynı mimari gruba yaptırdık, proje şu anda bitti. Gerek yan gerekse arka taraftaki boşlukları da oraya dahil etmek suretiyle yıkıp orayı yeniden hakikaten çok ama çok güzel bir eseri İstanbulumuza kazandıracağız."


  Görüş Bildir