Petrol
87.68
-0.10%
Euro
18.0256
0.03%
Dolar
18.5293
0.06%
Altın
985.98
-0.16%
Borsa
3198
-2.07%
Bitcoin
363.258
2.19%
21ºC
İstanbul
Açık 21 C

  Davutoğlu ve eşi kan bağışı yaptı

  Başbakan Ahmet Davutoğlu ve eşi, Orta Anadolu Bölge Kan Merkezi’ne gelerek kan bağışında bulundu.
  • 04.11.2014 - 06:20
  Davutoğlu ve eşi kan bağışı yaptı

  Davutoğlu ve eşi kan bağışı yaptı #1

  Türk Kızılayı tarafından kan bağışı kampanyasına destek olmak amacıyla Orta Anadolu Bölge Kan Merkezi'ne Başbakan Ahmet Davutoğlu, eşi Sare Davutoğlu, Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan ve Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu geldi.

  Davutoğlu'nu, Kızılay Orta Anadolu Bölge Kan Merkezi'ne gelişinde Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ve Türk Kızılayı yetkilileri karşıladı.

  Sağlık Bakanlığı ve Türk Kızılayı tarafından kan bağışı kampanyası başlatıldığını söyleyen Davutoğlu, "Biz de bu kampanyaya katkı vermek üzere eşimle birlikte kan verdik. Ailece kan verme kampanyası başlatıyoruz bu anlamda. Sadece kişisel olarak değil. Çünkü verilen her kan, hiç umulmadık bir anda herhangi bir kazayla karşılaşan bir kardeşimize, vatandaşımıza, dostumuza şifa olabiliyor" diye konuştu.

  Davutoğlu ve eşi kan bağışı yaptı #2

  "ALLAH KİMSEYİ KAN ARAMAK ZORUNDA BIRAKMASIN"

  Başbakan Davutoğlu, herkesin olağanüstü durumlar yaşayabileceğini ve kana ihtiyaç duyabileceğini belirterek, "Allah kimseye çok sıkışık bir anda hayatı devam ettirebilmek için, yakını için kan aramak zorunda bırakmasın. Çok zor bir haldir. Eğer öyle bir zorluğu, benzer bir hali yaşamak istemiyorsak şimdiden kan vererek benzer durumdaki vatandaşlarımıza, kardeşlerimize yardımcı olmalıyız" ifadelerini kullandı.

  Davutoğlu ve eşi kan bağışı yaptı #3

  "KAN BAĞIŞI ÇOK BÜYÜK BİR SADAKADIR"

  Davutoğlu, şöyle devam etti: "Kadın, erkek ayrımı olmadan bütün insanlar için çok büyük bir sadakadır, büyük bir yardımdır. Ayrıca bugün Muharrem'in 10'u. Dolayısıyla Kerbela'yı da andığımız, Hazreti Hüseyin'i ve Kerbela şehitlerinin, kanın toprağa düştüğü gündür. O açıdan da o şehitlerimizi rahmetle anıyoruz.

  Şehit kanının kutsiyetini de düşünerek bütün bu kan kampanyalarında bir yandan da kutsi bir vazife de yapmış olduğumuzun bilincinde olmamız önem taşıyor. Bütün vatandaşlarımızı eşleriyle, ailecek kan vermeye devam ediyorum. İnşallah bizim kanlarımız da güzel şifalara vesile olur diye dua ediyorum."


  Görüş Bildir