Petrol
113.27
-0.47%
Euro
17.3479
-1.17%
Dolar
16.5969
-0.51%
Altın
973.28
-0.29%
Borsa
2402
-3.55%
Bitcoin
337.563
-1.50%
27ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 27 C
  Devlet soğan stokçularına göz açtırmıyor

  Devlet soğan stokçularına göz açtırmıyor

  Başkan Erdoğan'ın talimatıyla harekete geçen devlet, soğan üzerinden kriz ortamı oluşturmak isteyen stokçulara göz açtırmıyor.Yapılan baskınlarda çok sayıda soğan ve patates istifleri bulundu.
  • İHA
  • 22.11.2018 - 15:07
  • Güncelleme : 22.11.2018 - 15:07

  Hafta içinde, soğanda yaşanan aşırı fiyat artışları, devletin kontrol mekanizmasını devreye sokmuştu. Hastalık bahanesi öne sürülerek depolarda bekletilen soğanların, stoklanmak üzere bekletildiği denetimlerle ortaya çıkartıldı.

  Başkan Erdoğan'ın, stokçulara açtığı savaş devam ediyor. Depolara gizlenen tonlarca soğan, bulunarak hallere dağıtıma veriliyor.

  Devlet soğan stokçularına göz açtırmıyor #1

  MARDİN'DE 100 TON

  Başkan Erdoğan’ın "Bundan sonra stokların yapıldığı bütün depoları basacağız. Kimse benim vatandaşıma pahalı ürün satma hakkına sahip değil" uyarısında bulunmasının ardından Mardin’de Artuklu Belediyesi zabıta ekipleri tarafından baskınlar gerçekleştirdi.

  Soğan stokçusuna yapılan baskında 100 ton soğan bulundu VİDEO

  Devlet soğan stokçularına göz açtırmıyor #2

  Baskınlarda bir depoda 100 ton soğan bulundu. Artuklu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Şakir Öner Öztürk’ün talimatlarıyla, ilçedeki depo ve iş yerlerine gece, baskın ve denetimler gerçekleştirildi. 6 ayrı noktada yapılan denetimlerde, mahalle arasında gazete kağıtları ile gizlenen bir depoda 100 ton soğan bulundu.

  Devlet soğan stokçularına göz açtırmıyor #3

  BURSA'DA SOĞAN VE PATATES

  Stokçularla mücadele eylem planı çerçevesinde yapılan baskınlardan biri de Bursa'da gerçekleşti. İhbar üzerine harekete geçen yetkililer, bir depoya gizlenmiş vaziyette bulunan patates çuvalları ile karşılaştı.

  Devlet soğan stokçularına göz açtırmıyor #4

  Stokçuluk nedeniyle sebze ve meyve fiyatlarında yaşanan artışın önüne geçmeyi amaçlayan Bursa Büyükşehir Belediyesi Hal Zabıta ekipleri ve Tarım A.Ş. Denetim ekibi, Yıldırım İlçesi Karapınar Mahallesi’ndeki bir evin giriş katındaki dükkanın tüm camlarının yeşil örtü ile kaplanmasından şüphelendi. Dükkan sahibine ulaşamayan ekipler, olası bir gerginliğin yaşanmaması için Yıldırım İlçe Jandarma Komutanlığı’ndan güvenlik desteği istedi. Jandarma ekiplerinin de gelmesinin ardından kapısı açılan dükkanın içinde çuvallarla istiflenmiş yaklaşık 35 ton patates ele geçirildi.

  Devlet soğan stokçularına göz açtırmıyor #5

  ANKARA VE ÇORUM'DA NOKTA BASKINLAR

  Soğan fiyatlarında yaşanan artış sonrası bazı depolardan soğan çıkmadığının tespit edilmesinin ardından Tarım ve Orman Bakanlığı Ankara İl Müdürlüğü ekipleri harekete geçti.

  Devlet soğan stokçularına göz açtırmıyor #6

  Konu hakkında açıklamalarda bulunan Tarım ve Orman Bakanlığı Ankara İl Müdürü Bülent Korkmaz, "Soğanı depoda stok yapan 45 depoya denetim yapıldı. İzinsiz ve stok yapan üreticilere gerekli cezai işlem uygulanacak" dedi.

  CEZA YAĞIYOR

  Art niyet ile depolanarak haksız kazanç elde etmeyi hedefleyen stokçulara göz açtırmayan yekililer, yapılan usulsüzlüğü de karşılıksız bırakmıyor. Ele geçirilen soğan ve patatesler satış için piyasaya verilirken, stokçulara da idari para cezaları uygulanıyor. Bununla birlikte depolara da mühür vurularak kapatılıyor.

  Devlet soğan stokçularına göz açtırmıyor #7


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir