Petrol
113.56
1.46%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
479.652
-0.49%
23ºC
İstanbul
Çok bulutlu 23 C
  Diyarbakır'da evlat nöbetinde olan annelerin sayısı artıyor

  Diyarbakır'da evlat nöbetinde olan annelerin sayısı artıyor

  Diyarbakır annelerinin dağa kaçırılan çocuklarına kavuşma ümidiyle HDP İl Başkanlığı binası önünde sürdürdükleri evlat nöbetine, bir aile daha dahil oldu.
  • Haber Merkezi
  • 17.09.2020 - 10:51

  Diyarbakır annelerinin azimli duruşu devam ediyor...

  Çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP'yi sorumlu tutan Diyarbakır annelerinin 3 Eylül 2019'da başlattığı oturma eylemine, Hatay'dan oğlu İbrahim için gelen anne Hatice Temur' da dahil oldu.

  Oğlunun 2017' de HDP'liler tarafından kandırılarak dağa kaçırıldığını belirten Temur, Diyarbakır annelerinin eylemini televizyondan izlediğini oğluna sesini duyurmak için eyleme katıldığını ifade etti.

  Evladını almadan HDP il binası önünde ayrılmayacağını vurgulayan Temur, evladı için sonuna kadar oturma eylemini sürdüreceğini belirtti.

  "BEN ÇOCUĞUMU HDP'DEN İSTİYORUM"

  Oğlunun dağa götürüldükten sonra sağlık sorunları yaşadığını anlatan anne Temur, şunları söyledi:

  "Televizyonda HDP il binası önünde eylem yapan anneleri gördüm. Oraya katılırsam oğlumu bulabileceğimi düşündüm. Ben de çocuğumu HDP'den istiyorum. Oğlum gelmeden buradan gitmeyeceğim. Çocuğumun gelmesini istiyorum. Çocuğum için Diyarbakır'a geldim. Oğlumu buradan alıp gideceğim."

  "TESLİM OL OĞLUM"

  Oğluna seslenen Temur, "Allah rızası için gel seni göreyim seni istiyorum. Sana takım elbise aldım. Dolapta asılı duruyor. Gel seni evlendireceğim. Onlardan kaç gel güvenlik güçlerine teslim ol." diye konuştu.

  Diyarbakır da evlat nöbetinde olan annelerin sayısı artıyor #1


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir