Euro
10.838
-0.12%
Dolar
9.2949
-0.38%
Altın
532.27
0.46%
Borsa
1.431
0.93%
Bitcoin
579.090
0.54%
15ºC
İstanbul
Çok bulutlu 15 C

  Diyarbakır'da şehit düşen asker yarın defnedilecek

  Diyarbakır Lice'de nöbet değişimi sırasında kaza kurşunu nedeniyle hastaneye kaldırılan asker, yaşamını yitirdi. 21 yaşındaki şehidin naaşı, yarın Yalova’ya getirilecek.
  • İHA
  • 24.06.2019 - 14:38
  Diyarbakır'da şehit düşen asker yarın defnedilecek

  Diyarbakır Lice'de askerlik görevini yerine getiren Jandarma Er Muhammed İslam Altuğ (21), nöbet değişimi yaptığı sırada kazara patlayan silahtan çıkan kurşun ile yaralandı. Hastaneye kaldırılan Altuğ, tüm müdahaleye rağmen kurtarılamadı.

  Diyarbakır da şehit düşen asker yarın defnedilecek #1

  BABA OCAĞI YASTA

  Jandarma Er Muhammed İslam Altuğ'un şehadet haberi, Süleyman Bey Mahallesi İstiklal Caddesi Safa Sitesindeki baba ocağını yasa boğdu. Acılı haberi aileye Yalova Valisi Muammer Erol, Yalova Garnizon Komutanı Tuğamiral Ayhan Gedik, Yalova Jandarma Alay Komutanı Ali Gemalmaz verdi.

  TAZİYE ÇADIRI OLUŞTURULDU

  Acı haberi alan anne Şükret Altuğ ve baba Hakan Altuğ, fenalık geçirdi. Şehidin evine Türk bayrağı asılırken, evin ön tarafında ise taziye çadırı oluşturuldu.

  Diyarbakır da şehit düşen asker yarın defnedilecek #2

  SİTEDEN EV KİRALAYACAKTI

  Öte yandan usta birliğinde 9. ayını tamamlayan Altuğ'un, teskeresine sadece 5 gününün kaldığı, en son beyaz eşya dükkanı olan bir yakını ile 9 gün önce görüşüp 31 Ağustos tarihinde düğün yapacağını ve beyaz eşya bakmaya geleceğini, baba ocağının karşısındaki bir siteden ev kiralamayı düşündüğünü söylediği öğrenildi.

  Diyarbakır da şehit düşen asker yarın defnedilecek #3

  YARIN DEFNEDİLECEK

  Şehit Er Muhammed İslam Altuğ’un naaşı, yarın Yalova’ya getirilecek ve Yalova Merkez Camisi’nde kılınacak cenaze namazı sonrasında törenle, Yalova Şehitliği'ne defnedilecek.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir