Petrol
85.42
-1.68%
Euro
19.6306
0.07%
Dolar
18.6344
0.01%
Altın
1.077
-0.31%
Borsa
4963
-1.65%
Bitcoin
321.889
0.20%
11ºC
İstanbul
Bulutlu 11 C

  Dolandırıcı adam para için kendini yerden yere attı

  Kadıköy’de, defalarca kendisini yere atıp bayılma numarası yapan dolandırıcı bu kadarına da pes dedirtti.
  • 28.03.2015 - 14:16
  Dolandırıcı adam para için kendini yerden yere attı

  vergi.jpg

  Vatandaşların duygularını sömüren dolandırıcıların yeni numaraları görenleri hayrete düşürüyor. Kadıköy sokaklarını dolaşan bir şahıs, “Bu kadar da olur mu?” dedirten bir dolandırıcılık yapıyor. Ajans kamerasına yansıyan görüntülerde şahıs, kalabalık insanların olduğu yerlerde aniden kendisini yere bırakarak bayılma numarası yapıyor.

  "SARA HASTASIYIM" DEYİP PARA İSTİYOR

  Yerde uzun süre bekleyen dolandırıcı, çevredeki vatandaşların dikkatleri çekmek için de çırpınarak gürültü çıkarıyor. Şahsı yerde gören bazı vatandaşlar ile yoldan geçen sürücüler de yanına gelerek yardım etmeye çalışıyor. Bu sırada uygun anı bulan zanlı, sara hastası olduğunu ve ilaç alamadığını söylüyor. Şahıs daha sonra kendisini kaldıran vatandaşlardan para istiyor. Vatandaşın sokakta eczane olduğunu ilaç alabileceklerini söylemesi üzerine şahıs, eczanede ilacın olmadığını söyleyerek nakit istiyor. Şahsın hasta olduğuna inanan bazı vatandaşlar ise para veriyor. Saatlerce bu şekilde dolaşan dolandırıcı, kilometreler boyunca yollarda yatıp kalkarak para topluyor.

  Dolandırıcı adam para için kendini yerden yere attı İZLE

  POLİSİ GÖRÜNCE MAHALLE DEĞİŞTİRİYOR

  Hayırsever vatandaşların duygularını sömüren zanlıyı polis ekipleri de engelleyemiyor. Polisleri görünce yerden kalkarak uzaklaşan dolandırıcı, belediye otobüsüne binerek başka bir mahalleye gidiyor. Saatlerce mahalle mahalle dolaşan şahsın numarası ise durumu fark eden bir kişinin tepkisiyle son buluyor.

  Yerde çırpınan dolandırıcıyı kaldıran öfkeli adam, “Yol boyunca beş yüz defa yatıp kalktın. Utanmıyor musun insanları dolandırmaya? Defol buradan!” diye bağırınca, foyası ortaya çıkan dolandırıcı hızlı adımlarla uzaklaşıyor.


  Görüş Bildir