Euro
9.3426
-0.48%
Dolar
7.8057
-0.84%
Altın
449.5
-1.87%
Borsa
1.329
-1.02%
Bitcoin
132.239
0.35%
10ºC
İstanbul
Açık 10 C

  Ekmeleddin İhsanoğlu'ndan yeni gaf

  Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu, katıldığı canlı yayın programında yeni bir gafa imza attı. Nazım Hikmet'e Namık Kemal dedi.
  • 07.08.2014 - 10:54
  Ekmeleddin İhsanoğlu'ndan yeni gaf

  Ekmeleddin İhsanoğlu ndan yeni gaf #1

  Geçtiğimiz günlerde Yahya Kemal Beyatlı'nın "Süleymaniye'de Bayram Sabahı" şiirine "Süleymaniye'de Bayram Namazı" diyen CHP ve MHP'nin çatı adayı Cumhurbaşkanı adayı Prof.Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu gaflarına bir yenisini daha ekledi.

  NAZIM KEMAL GAFI

  Bir televizyon programına konuk olan İhsanoğlu, Nazım Hikmet hakkında sorulan soruya cevap verirken 'Nazım Kemal' dedi. İhsanoğlu, geçtiğimiz hafta Mehmet Akif Ersoy'un mezarı başında İstiklal Marşı dizlerini okuduktan sonra Çanakkale Şiiri demiş; İstiklal Marşı'nı bilmiyor yorumlarına da 'İftira' karşılığını vermişti.

  Ekmeleddin İhsanoğlu'ndan yeni gaf

  BU KEZ HATASINI FARK ETTİ

  Nazım Hikmet'e "Nazım Kemal" diyen İhsanoğlu bu kez hatasının hemen farkına vardı ve özür diledi. Sunucunun müdahalesiyle hatasını düzelten İhsanoğlu konuşmasına devam etti.

  ERDOĞAN EDEBİYATI DA BİLMİYORSUN DEMİŞTİ

  İhsanoğlu'nu eleştiren Başbakan Erdoğan, Yahya Kemal Beyatlı'nın da şiirini hatırlatarak "Bayram namazı değil, bayram sabahı Ekmel, edebiyatı da bilmiyorsun" demişti.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir