Euro
11.0583
-0.71%
Dolar
9.5295
-0.57%
Altın
547.12
-1.76%
Borsa
1.509
1.09%
Bitcoin
593.764
-2.15%
15ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 15 C
  Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan AB'ye mesaj

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan AB'ye mesaj

  AB'nin yardımlar konusunda ikiyüzlü davrandığını belirten Erdoğan, 40 milyar dolar harcayan Türkiye'nin, bir 40 daha harcayabilecek ekonomiye sahip olduğunu belirtti.
  • AA
  • 04.03.2020 - 11:29

  Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan, AK Parti'nin grup toplantısında önemli açıklamalarda bulundu.

  Parti grubuna hitap eden Erdoğan'nın güdeminde ise; Avrupa sınırlarına dayanan mülteciler, Bahar Kalkanı Harekatı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıklamaları vardı.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan dan AB ye mesaj #1

  "MÜLTECİLERE 40 MİLYAR DOLAR DAHA HARCARIZ"

  Avrupa'nın bugüne kadar mülteciler konusunda destek olmadığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bugün mültecilere sınırını kapatan, vurarak göndermeye çalışan her Avrupa ülkesi, İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi'ni çiğnemektedir. Şimdi yapmayın diyorlar. 10 yıldır 4 milyon Suriyeliye sahip çıkarken biz, siz destek verdiniz mi? Bugün geliyorlar, bendeler. Konuşacağız. İkircikli dvaranıyorlar. Bunların tek yüzü yok, maalesef birkaç yüzü var. Dürüst davranın ya! Verecekseniz verirsiniz, vermeyecekseniz vermezsiniz. 40 milyar doları bu işte harcayan Türkiye, evelallah bir 40 daha harcar. Bu milletin bereketli olan kesesi vardır.

  Erdoğan'dan AB'ye mesaj İZLE

  GÖÇMEN AKINI DEVAM EDECEK

  Suriye'deki belirsizlik bitene, yeni yönetim gelene kadar bu göçmen akını devam edecek. Eğer bunun önüne geçmek istiyorlarsa Türkiye'nin çalışmalarına destek vermeleri gerekmektedir." ifadelerini kullandı.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan dan AB ye mesaj #2

  Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

  BİN YILLIK MÜCADELEMİZDE HİÇBİR ŞEHİDİMİZİN KANI BOŞA AKMAMIŞTIR

  Sizleri hasretle muhabbetle selamlıyorum. Grup toplantımızın hayırlara vesile olmasını rabbimden niyaz ediyorum. Bin yıldır bu topraklarda hür bir şekilde yaşayabilmemiz, ezanımızı semalarda yankılatabilmemiz için hayatlarını feda eden tüm şehitlerimizi rahmetle yad ediyorum. Terörle mücadelede 40 yıla yakın süredir verdiğimiz binlerce şehide, malum yenileri eklendi. Son olarak İdlib'de rejimin saldırında şehit olan nice canlarımızı toprağa verdik. Makamları ali, şehadetleri mübarek olsun. Bin yıldır olduğu gibi bugün de hiçbir şehidimizin hiçbir gazimizin tek damla kanı boşa gitmiyor. Bu mücadeleyi hedeflediğimiz şekilde sonuçlandırdığımızda büyük Türkiye'nin inşası yolunda tarihi adımlar atmış olacağız.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan dan AB ye mesaj #3

  BUNU KAVRAMAK KARİYERLE OLMUYOR

  Tabii bu tablonun anlamını kavrayabilmek için önce vatan nedir, millet nedir, şehit kimdir gibi soruların cevaplarını bilmek gerekiyor. Bunları öğrenmenin yolu da öyle sıradan eğitimden, kariyerden falan geçmiyor. Bu metin sabah.com.tr editörleri tarafından canlı yayından aktarılmıştır. Bunlara ancak yüreğinizde ülke ve millet sevgisi varsa, kalbiniz şehadet özlemiyle yanıyorsa, zihniniz ak ve berraksa vücudunuzun her zerresinde hissederek ulaşabilirsiniz. 'Allah yolunda öldürülenlere ölüler demeyin. Onlar diridir fakat siz farkında değilsiniz' diyen ayetlerin manasını kavrayabilmek için önce sağlam bir imana sahip olmak gerekir.

  ŞEHİTLER TEPESİ BOŞ KALACAK DİYEN KİŞİ MİLLETİN BOYNUNA ESARET ZİNCİRİNİ GEÇİRMENİN DERDİNDEDİR

  Bu tablo bize ülkemizin bağımsızlığı, onuru, güvenliği için mücadele ederken can veren herkes için özellikle cephede can verenler için şehit olduğunu hiçbir şüpheye yer bırakmaksızın karşımıza koyuyor. Bu evlatlarımızın şehadeti konusunda kuşkusu olan önce dönüp kendi inancını, imanını sorgulasın. Şehitler tepesi boş kalmayacak sözünü anlamak için de önce bağrından çıktığınız toplumun kültürünü bilmeniz gerekir. Buradan çıkıp da 'Şehitler tepesi boş kalacak' diyen kişi bu ülkeyi düşmana teslim etme, boynuna esaret zincirini geçirme derdindedir demektir. Bunları bize söyleyenler Rusya'ya, ABD'de, AB'ye 'Suriye'de ne işiniz var?' diyemiyor.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan dan AB ye mesaj #4

  ŞEHİDİMİZ BAKIN NE DİYOR

  Bir şehidimiz 'Sizden ricam sakın Suriye'de ne işimiz var diyenlerden olmayın. Gittim, gördüm. Tam da olmamız gereken yerdeyiz' derken, karşımızdaki zihniyetin tasvirini tam da ortaya koyuyor.
  Ben tarihimizden, atalarımızdan, şehitlerimizden ilham alarak evet 'Şehitler tepesi boş kalmayacak' dedim, diyorum diyeceğim.

  BUNA CEVAP VERMEK AĞIRIMA GİDİYOR"

  Değerli kardeşlerim, tabii bunlar onurlu tavırlar. Fakat 'Hayatta hiçbir laftan tiksinmedim. 'Şehitler ölmez vatan bölünmez'den tiksindiğim kadar' diyenlere bu onurlu laflar bir şey ifade etmiyor. Bay Kemal'in yeri ne vatandır ne millettir. Onun yeri Esad'ın yanıdır. Bize tavsiye ediyor ya. Buyur sen git. Monşerlerle birlikte güzel bir yolculuğu gerçekleştirirsin. CHP Genel Başkanı'nın hezeyanlarına cevap vermek gerçekten ağırıma gidiyor. Bir yere kadar siyasetin cilvesi diyerek tahammül etmek mümkündü. Ama artık mesele doğrudan ülkemize ve milletimize kin kusmaya başladı. Meydanı yalanlara ve iftiralara bırakmamak için sizleri ve milletimi bu kişinin hezeyanlarının eziyetine maruz bırakmaktan dolayı da tekrar üzüntü duyuyorum.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan dan AB ye mesaj #5

  O GECE NEREDEYDİNİZ DİYE SORUYOR; SÖYLEYEYİM

  Bu zat dün de çıkmış kürsüye. O gece neredeydiniz diye soruyor. Madem merak ediyor söyleyeyim. Bu ülkenin Cumhurbaşkanı, o gece sabaha kadar görevinin başındaydı. Ertesi gün de hiç ara vermeden Cumhuriyet tarihinin en yoğun telefon diplomasisini yürüterek görevine devam ediyordu. O gece bu ülkenin TBMM Başkanı, Milli Savunma Bakanı, diğer bakanları, MİT Başkanı ve diğer tüm sorumlular görevlerinin başındaydı. O CHP Genel Merkezi'nde çay içerken bu ülkede sağlık, güvenlik görevlilerine varana kadar herkes görevinin başındaydı."

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir