Petrol
94.31
-3.91%
Euro
18.2705
-0.71%
Dolar
17.9548
0.13%
Altın
1.027
-1.15%
Borsa
2857
-0.25%
Bitcoin
437.025
-0.55%
24ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 24 C

  Eren Bülbül’ü fotoğraflayan öğretmen o anları anlattı

  Teröristler tarafından şehit edilen 15 yaşındaki Eren'in fotoğraflarını bölgeyi ziyaret eden bir öğretmenin çektiği ortaya çıktı.
  • DHA
  • 23.08.2017 - 14:34
  Eren Bülbül’ü fotoğraflayan öğretmen o anları anlattı

  Trabzon'un Maçka ilçesindeki terör saldırısında şehit düşen Eren Bülbül, 3 yıl önce Çamlıdüz Yaylası’nda çobanlık yaptığı sırada bölgeyi ziyarete gelen İstanbul Hasan Şadoğlu Ortaokulu öğretmenlerinden Umut Can Karahasanoğlu tarafından fotoğraflandı.

  Eren Bülbül’ü fotoğraflayan öğretmen o anları anlattı #1

  Şehit olmadan 2 ay önce sosyal medyadaki hesabından yaptığı ‘Biride çıkıp demiyor ki Eren iyi ki varsın' paylaşımıyla Türkiye’yi hüzne boğan Eren Bülbül’ün hafızalara kazınan fotoğrafını çeken matematik öğretmeni Karahasanoğlu, Eren’in şehit olduğu haberiyle çok üzüldüğünü söyledi.

  Eren Bülbül’ü fotoğraflayan öğretmen o anları anlattı #2

  EREN’İN HİKAYESİNİ ÖĞRENCİLERİNE ANLATTI

  2014 yılı Temmuz ayında çekilen fotoğrafların hikayesini ve Eren ile sohbetini anlatan matematik öğretmeni Karahasanoğlu, “Fotoğraf merakım var. İstanbul’da yaşıyorum ama Trabzon büyüklerimizin toprağı. Fotoğraf yolculuğum esnasında, Çamlıdüz Yaylası'nda Eren ile tanışmış ve onu fotoğraflamıştım. Eren ile o sırada yarım saat sohbet etmişliğimiz oldu. Hatta sohbette de çok duygulanmıştım. Çünkü 13 kardeşler bölgede zor şartlar altında hayatlarını idame ettirmeye çalışıyorlar. Eren bana kardeşleri arasında hayvancılıkla asıl ilgilenen kendisi olduğunu söyledi. Fındık bahçesinde yevmiye yaptığını aslında çalıştıktan sonra para kazanmamın kolay olduğundan bahsetti. 'Abi çalışmak güzeldir. Çalışıyorum ihtiyaçlarımı gideriyorum. Kimseye muhtaç olmuyorum’ dedi. Bu sözleri beni çok etkiledi. Bu anımı derslerde öğrencilerimle de paylaştım.

  Eren Bülbül’ü fotoğraflayan öğretmen o anları anlattı #3

  DERSE EREN'İN HİKAYESİYLE BAŞLAYACAĞIM

  Eren’in hikayesi öğrencilerimde etkili oldu. Çünkü onlar İstanbul’da şartları daha iyi, Eren gibi değiller. Hayatın zorluklarıyla yaşayanları bilsinler istedim. Hatta bu yıl da Eren’in hikayesiyle derse başlayacağım. Onun şehit olması beni derinden yaraladı. O unutulmasın istiyorum.” dedi.

  Eren Bülbül’ü fotoğraflayan öğretmen o anları anlattı #4


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir