Euro
10.0979
-0.39%
Dolar
8.4925
-0.65%
Altın
496.77
0%
Borsa
1.381
1.46%
Bitcoin
339.503
0.56%
29ºC
İstanbul
Güneşli 29 C

  Eren Bülbül'ün sırası boş kaldı

  Trabzon'un Maçka ilçesi kırsalında 11 Ağustos'ta terör örgütü mensuplarıyla sıcak temasta şehit düşen Eren Bülbül'ün okulunda hüzün hakim.
  • AA
  • 18.09.2017 - 15:46
  Eren Bülbül'ün sırası boş kaldı

  Yeni eğitim öğretim yılının başlamasıyla şehit Eren Bülbül'ün ismi verilen okulunda tören düzenlendi.

  Eren Bülbül ün sırası boş kaldı #1

  Okul Müdürü Eren Çavdaroğlu, törende yaptığı konuşmada, Maçka ilçesindeki terör saldırısında Maçka Anadolu İmam Hatip Lisesi 9. sınıf öğrencisi Eren Bülbül'ün şehadet mertebesine eriştiğini ve okulun isminin de Şehit Eren Bülbül Anadolu İmam Hatip Lisesi olarak değiştirildiğini anımsattı.

  Eren Bülbül ün sırası boş kaldı #2

  "MİNNET BORCU"

  Bülbül'ün hayat dolu bir öğrenci olduğunu aktaran Çavdaroğlu, "Biz onun yaptıklarına borç olarak, sadece okula ismini vererek yaptıklarını ödemiş olamayız. Minnet borcu olarak ismini verdik. Ardından dua da edeceğiz. Eren'in hikayesini hepiniz izlemişsinizdir. Hayat doluydu. Gördünüz ki Eren yaşamayı seven biriydi." dedi.

  Eren Bülbül ün sırası boş kaldı #3

  Eren'in eğitim gördüğü 9-C sınıfında ise yılın ilk ders günü hüzün hakimdi.

  Eren Bülbül ün sırası boş kaldı #4

  Öğrencinin boş kalan sırasına Türk bayrağı, çiçek ve fotoğrafı bırakıldı.

  Eren Bülbül ün sırası boş kaldı #5

  "KANI YERDE KALMAYACAK"

  Bülbül'ün sınıf arkadaşı Ebubekir Kara da kendisiyle bir yıl birlikte okuduklarını belirterek, "İlk duyduğumda şaşırdım, inanamadım. Bizim arkadaşımız olamaz dedim. İyi bir arkadaştı. Her yere birlikte giderdik. On numara bir arkadaştı. Birlikte mezraya çıkardık. Arkadaşlarımızla hep birlikte orada kalırdık. Onu unutamıyorum. Eren'i asla unutmayacağız. Arkadaşımızın kanı yerde kalmayacak." diye konuştu.

  Eren Bülbül ün sırası boş kaldı #6

  "TERÖR ÖRGÜTÜ AMACINA ULAŞAMAYACAK"

  Safa Levent de Eren Bülbül ile birçok anısı olduğunu dile getirerek, "İlk duyduğumuzda şaşırdık. 'Olamaz.' dedik. Güzel bir dönem geçirdik. Eren'siz bir sınıf, onsuz bir hayat biraz tuhaf geliyor. Terör örgütü amacına ulaşamayacak. Terör örgütleri tek tek yok olacaklar." sözlerine yer verdi.

  Eren Bülbül ün sırası boş kaldı #7

  Eren Bülbül ün sırası boş kaldı #8

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir