Euro
15.0068
3.72%
Dolar
13.264
3.49%
Altın
757.64
3.08%
Borsa
1.81
0.05%
Bitcoin
758.860
2.34%
7ºC
İstanbul
Çok bulutlu 7 C

  Erzurum polisinden koronavirüs türküsü

  Erzurum'da komiser yardımcısının yazdığı 'Hele dadaş evde kal, korona var, virüs var' türküsünü ekip araçlarından çalan polis, vatandaşlara 'evde kal' çağrısı yaptı.
  • AA
  • 12.05.2020 - 07:15
  Erzurum polisinden koronavirüs türküsü

  Erzurum İl Emniyet Müdürlüğü'nde görevli Komiser Yardımcısı Muhammed Yasin Elitok, koronavirüs ile mücadele sürecinde farkındalık oluşturmak amacıyla "Hele dadaş hoş musan" türküsünün sözlerinden esinlenerek, yöresel şiveyle türkü yazdı.

  Erzurum polisinden koronavirüs türküsü

  "HELE DADAŞ EVDE KAL, KORONA VAR VİRÜS VAR"

  "Hele dadaş evde kal, korona var, virüs var" sözlerinin yer aldığı türküyü, ‪Erzurumlu sanatçı Serdar Akçelik seslendirdi.

  Erzurum polisinden koronavirüs türküsü #1

  Video klip haline getirilen ve devriye gezen ekip araçlarının hoparlörlerinden çalınan türküye kent sakinleri, evlerinin balkonlarında Türk bayrakları sallayarak, alkışlayarak ve oynayarak eşlik etti.

  Erzurum polisinden koronavirüs türküsü #2

  Türkünün sözleri şöyle:

  "Hele dadaş evde kal, korona var, virüs var / Gene gezip tozirsan vallah bunda var vebal / Boş kalsın çarşı pazar, vallah evde hayat var / Aman dadaş evde kal, sabret yakındır bahar / Hele dadaş evde kal, korona var, virüs var / Hastanede doktor var, markette gardaşın var / Polis, bekçi, hemşire senin için nöbette / Hele dadaş evde kal, korona var, virüs var."

  Erzurum Valiliği'nin basın mensuplarıyla paylaştığı videoda, polis ekiplerinin kentteki denetimlerine ilişkin görüntülere de yer verildi.

  Erzurum polisinden koronavirüs türküsü #3

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir