Euro
14.4193
-0.34%
Dolar
12.7526
-0.5%
Altın
733.75
-0.17%
Borsa
1.809
0%
Bitcoin
726.325
0.88%
15ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 15 C

  Erzurum'da açık havada moral konserine izin verilmedi

  Bir düğün salonu işletmecisi tarafından moral için açık havada düzenlenen konser, bazı vatandaşların şikayeti üzerine yarıda kesildi.
  • DHA
  • 18.05.2020 - 08:54
  Erzurum'da açık havada moral konserine izin verilmedi

  Pandemi sürecinde alınan tedbirler sebebiyle evde kalan vatandaşlara moral için Erzurum'un Palandöken ilçesi Adnan Menderes Mahallesi'ndeki düğün salonu işletmecisi, iftardan sonra konser düzenledi.

  Düğün salonunda görev alan sanatçıların katıldığı konseri evlerinin balkonlarından izleyen vatandaşlar, alkışlarla oynayarak katıldı.

  POLİS GELİNCE YARIDA KESİLDİ

  Türkülerin ardından oyun havalarının başlaması üzerine polis ekipleri salon önüne gelerek, işletme yöneticisinden etkinlik için izin alıp almadığını sordu. Konser için izin alındığının bildirilmesi üzerine giden polis ekipleri, yaklaşık 15 dakika sonra bir kez daha gelerek vatandaşların gürültüden şikayetçi olduğunu ve konserin sona erdirilmesini istedi.

  Erzurum'da açık havada moral konserine izin verilmedi ViDEO

  Erzurum da açık havada moral konserine izin verilmedi #1

  "ŞİKAYET EDEN LAMBASINI YAKSIN"

  Polis ekiplerinin salon önünden ayrılmasından sonra sahne alarak, yöresel türküden uyarlanan korona şarkısını söyleyen yerel sanatçılardan Bilal Tavlak, "Kim şikayet etti? Şikayet eden elini kaldırsın, lambasını yaksın söndürsün?" diye espri yaparak, "Çok yanlış şey, ben karşı binada otursam çayımı demler, oturur sizi dinlerdim." dedi.

  Erzurum da açık havada moral konserine izin verilmedi #2

  "UZATMAYI DÜŞÜNÜYORDUK, ŞİKAYET GELDİ"

  Maskeli ve eldivenli bar ekibinin gösterisinin ardından gece son bulurken, işletme sahibi Halim Kumcu'yu arayan vatandaşlar müziğin niye kesildiğini sordu. Kumcu, "Biz uzatmayı düşünüyorduk. Yerel sanatçılar gelecekti. Karşı binadan şikayet olunca polis memurları geldi. Memur arkadaşlar şikayetin karşı binadan olduğunu söyledi." cevabını verdi.

  Erzurum da açık havada moral konserine izin verilmedi #3

  "EVDE OTURMAKTAN SIKILDIK"

  Konserden çok memnun olduklarını söyleyen vatandaş, "Çok güzel, biz memnunuz. Apartman grubuna yazacağım, kim rahatsız olmuş. Bu sıkıntılı günlerde güzel bir şey yapıyorsunuz. Ne kadar rahatsız olabilirler, zaten evde oturmaktan sıkıntılıyız." diye konuştu.

  Erzurum da açık havada moral konserine izin verilmedi #4

  Erzurum da açık havada moral konserine izin verilmedi #5

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir