Petrol
112.91
0.78%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
473.766
-0.21%
14ºC
İstanbul
Güneşli 14 C

  Erzurumlu dadaş doğalgaz faturasını indirme yolunu buldu

  Yaptığı tasarruf peteği ile faturayı 7 buçuk liraya indirebildiğini aktaran Ebubekir Taşbaşı, yakın zamanda seri üretime geçmeyi hedefliyor.
  • İHA
  • 19.11.2019 - 09:37
  Erzurumlu dadaş doğalgaz faturasını indirme yolunu buldu

  Erzurum’da yaşayan Ebubekir Taşbaşı, üretmiş olduğu tasarruf peteği ile faturaları 7 buçuk liraya indirip, cepleri yakan fahiş fiyatları ortadan kaldırmayı planlıyor.

  MADDİ TASARRUF HEDEFLİYOR

  Taşbaşı, peteklere döşemiş olduğu devir daim su sistemi ile özel bir gaz sistemini birleştirerek, doğalgaz maliyetlerini olabilecek en düşük seviyeye indirilebileceğini söyledi. Taşbaşı, enerji tasarrufu açısından önemli olan buluşuyla, yüzde 90’a varan maddi tasarruf hedefliyor.

  Erzurumlu dadaş doğalgaz faturasını indirme yolunu buldu #1

  7 BUÇUK LİRAYA ISINMA

  Taşbaşı, “Kış aylarında yakıttan tasarruf için bir petek dizayn ettim. Doğalgaz veya elektrikli kombi fark etmeksizin, peteğin içerisinde bulunan ısıya duyarlı cıvalı gazın ısınması sayesinde petek ısınmaya başlayacak, peteğin ısınmasıyla ise odanız sadece 7 buçuk liraya ısınacak.” dedi.

  Erzurumlu dadaş doğalgaz faturasını indirme yolunu buldu #2

  SERİ ÜRETİM İÇİN GÖRÜŞMELERE BAŞLADI

  Evlere montajlanan peteklerin gazlarının bitmesi ile ilgili seri üretim sonrasında servis elemanlarının gaz doldurma işlemini evlere gelerek gerçekleştirebileceğini dile getiren Taşbaşı, gazın ısınması hususunda ise buluşunu testlerden geçirdiğini vurguladı. Taşbaşı, Konya’da ilk seri üretim için ise görüşmelere başladı.

  Erzurumlu dadaş doğalgaz faturasını indirme yolunu buldu #3


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir