Petrol
83.91
-1.68%
Euro
19.4066
-0.04%
Dolar
18.6336
0.02%
Altın
1.051
-0.01%
Borsa
4874
0.33%
Bitcoin
314.920
-0.19%
8ºC
İstanbul
Bulutlu 8 C

  Esenler'de inşaatın istinat duvarı çöktü

  İnşaatın temelini çevreleyen istinat duvarının çökmesi nedeniyle tehlike oluştuğu için bölgedeki 4 binada yaşayan kişiler tahliye edildi.
  • AA
  • 23.11.2016 - 05:11
  Esenler'de inşaatın istinat duvarı çöktü

  Esenler de inşaatın istinat duvarı çöktü #1

  Kemer Mahallesi 908. Sokak'tan gelen gürültü sesini duyan ve deprem olduğunu zanneden vatandaşlar, polis ve belediye ekiplerine haber verdi.

  TEMELİN YANINDAKİ KANALİZASYON PATLADI

  Olay yerinde inceleme yapan ekipler, gürültünün bu sokakta bina inşaatı için kazılan temeli çevreleyen duvarlardan birinin çökmesinden kaynaklandığını belirledi. Bu sırada, temelin yanındaki kanalizasyonun patlaması sonucu panik yaşandı. Belediye ekipleri, kanalizasyon suyunu kesmek için bir süre uğraş verdi.

  Esenler de inşaatın istinat duvarı çöktü #2

  GECEYİ DIŞARIDA GEÇİRDİLER

  Duvarın çöktüğü bölge etrafına tehlike oluşturduğu için çevredeki 4 binanın sakinleri tahliye edildi. Bu evlerde yaşayan kişiler, geceyi dışarıda geçirmek zorunda kaldı.

  Esenler'de inşaatın istinat duvarı çöktü-VİDEO

  Mahalle sakinleri, inşaatla ilgili defalarca şikayette bulunduklarını öne sürerek, herhangi bir sonuç alamadıklarını belirtti.

  Esenler de inşaatın istinat duvarı çöktü #3

  "HASTAMIZ VAR HEPİMİZ SOKAKTAYIZ"

  Vatandaşlardan Yıldız Ünal, gazetecilere yaptığı açıklamada, inşaat başladığından bu yana korkularının sürdüğünü söyledi. Çoluk çocuk sokakta kaldıklarını dile getiren Ünal, "Hastamız var. Hepimiz sokaktayız, ne yapacağımızı bilmiyoruz.'' dedi.

  Çevrede güvenlik önlemi alan polis ve belediye ekiplerinin çalışmaları sürüyor.

  Esenler de inşaatın istinat duvarı çöktü #4


  Görüş Bildir