Euro
10.4288
1.16%
Dolar
8.8674
1.2%
Altın
499.22
1.7%
Borsa
1.385
-1.2%
Bitcoin
379.413
-2.62%
17ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 17 C

  Facebook'taki yorum MHP Buca İlçe Teşkilatı'nı değiştirdi

  İlçe başkanları olağanüstü kurultay için imza verdikten sonra görevden alındıklarını öğrenen MHP Buca İlçe Teşkilatı, topluca istifa etti.
  • 14.04.2016 - 11:33
  Facebook'taki yorum MHP Buca İlçe Teşkilatı'nı değiştirdi

  mhpp

  MHP’de olağanüstü kurultay yapılması için önce imza veren, daha sonra noter huzurunda MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye bağlılığını ilan eden MHP İzmir İlçe Başkanı Ali Karakuş, MHP İzmir İl Başkan Yardımcısı Serdar Seçkin’in telefonuyla görevden alındıklarını öğrendi. İlçe teşkilatına tebligat gelmeden teşkilatta bulunan yaklaşık 45 kişi topluca istifasını verdi.

  "FACEBOOK'TAKİ YORUMLAR"

  Buca ilçenin, Türkiye’de kapatılacak son teşkilat olduğunu, ilçeyi 14 bin 500 oydan 40 bin oya çıkardıklarını ve 1 Kasım seçimlerinde 0,94 oy kaybı ile en az oy kaybı yaşayan ilçe teşkilatı olduklarını kaydeden Karakuş, “Bu kadar kabiliyeti yüksek ilçe teşkilatını hangi gerekçe ile kapattıklarını sordum, bana ‘Facebbok’taki yorumlar’ dediler. Bu utanç verici bir durumdur. Türkiye’nin en donanımlı, en hareket kabiliyeti olan, en çok oy arıtan ve son seçimde en az oy kaybetmiş ilçenin kapatılma gerekçesi iki tane birleştirici yorumdur” dedi. Karakuş, yerine atanan isim olan Bekir Arnavut’un Devlet Bahçeli karşıtı bir kişi olduğunu öne sürdü.

  “KAPATILMA GEREKÇESİ İKİ BİRLEŞTİRİCİ YORUMDUR”

  Facebook’taki yorumları nedeniyle görevden alındıklarının söylendiğini kaydeden Karakuş, yaşanan olayı şu sözlerle anlattı:

  “İl teşkilat başkanı Sait Şanlı, herkese hakaretvari, ‘adam olun’ gibisinden yazı paylaşmıştı. Ben de ‘Düşmanlarımızı sevindirip dostlarımızı üzmeyin, ülküdaşlık hukukumuzu zedelemeyin, bu yorumlardan vazgeçin’ yazdım. Buca ilçe teşkilatının kapatılmasına vesile olan birinci yorum bu. Selçuk ilçe başkanımız Levent Görür de, ‘Kapalı kapılar ardında görüşeceğinize gelin ben size yardımcı olayım’ diye bir yazı paylaşmıştı. Ben de başkanımıza destek olmak için, ‘Üzülme seni bilen bilir, bilmeyen kendi bilir. Biz seni biliyoruz. Senin gibi yiğit başkanlara selam olsun’ yazdım. İkinci yorumda bu. Türkiye’nin en donanımlı, en hareket kabiliyeti olan, en çok oy arıtan ve son seçimde en az oy kaybetmiş ilçenin kapatılma gerekçesi bu iki tane birleştirici yorumdur. Bunlar; kendilerine biat eden, yalakalık eden, onların yanında saf tutan, ayrıştıran ilçe başkanları istiyor.”

  Facebook’ta il yönetiminden hakaretvari yorumlar yapıldığı için il başkanı Necat Karataş’ı da arayarak uyarıda bulunduğunu ifade eden Karakuş, ülkücüler arasında yaşanan sorunları ortadan kaldırmak için birlik ve beraberlik kahvaltısı bile tertip ettiğini söyledi. Karakuş, “İl başkanını uyardım, ‘İl başkan yardımcılarınız; Sinan Oğan, Meral Akşener, Koray Aydın hakkında hakaretvari yorumlar yapıyor, ithamlarda bulunuluyor, ateşe odun atmayalım, ateşe su dökelim, gelin yorumları kaldıralım’ dedim. Hatta birlik beraberlik kahvaltısı tertip ettim ama bir ay evvel haber vermemize rağmen il başkanı ve vekilleri katılmadı. Çünkü bunlar İzmir’de ülkücülerin kardeşliğini, birlikteliğini istemiyorlar. Bunlar ülkücüleri ayrıştırmak istiyorlar. İzmir’de liderimiz Devlet Bahçeli’yi de temsil edemiyorlar” diye konuştu.

  “DİYALOG OLSAYDI, ÜÇ KİŞİDEN FAZLA İMZA OLMAZDI”

  İl teşkilatının iletişimsizliği nedeniyle birçok kişinin olağanüstü kongre için imza verdiğini ve Devlet Bahçeli’nin karşısına geçtiğini savunan Karakuş, şöyle devam etti: “Eğer İzmir il başkanı; ilçe başkanlarıyla, il yönetimiyle diyalog içerisinde olsaydı, birçok insan kongrede tercihini farklı kullanacak olsa dahi emin olun İzmir’de üç kişiden fazla imza veren olmazdı. En azından il başkanının hatırına imza vermezlerdi."

  “KAPATILMASI GEREKEN AMA İMZA VERMEYEN İLÇELER VAR”

  Buca ilçe teşkilatı yerine kapatılması gereken ancak imza vermeyen ilçelerin olduğunu dile getiren Karakuş, “Kirasını ödenmeyen, toplantı yapamayan ilçeler dururken en hareket kabiliyeti olan ilçeleri kapatmaları manidardır. Demek ki bunların derdi ülkücü hareketi iktidara taşımak değil, kendilerine biat kültürüne bağlı olanlarla, zayıf, silik, mesnetsiz insanlarla yola devam etmek istiyorlar” dedi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir