Euro
14.4217
2.95%
Dolar
12.7825
3.34%
Altın
733.79
2.91%
Borsa
1.809
1.81%
Bitcoin
735.945
4.08%
18ºC
İstanbul
Yağmur 18 C

  FETÖ savcısı Hüseyin Kaplan'dan itiraf mektubu

  FETÖ'nün hain darbe girişimine karşı yürütülen soruşturmada aranan savcı Hüseyin Kaplan, eniştesine mektup yazarak pişmanlığını söyledi.
  • Ajanslar
  • 25.07.2016 - 20:37
  FETÖ savcısı Hüseyin Kaplan'dan itiraf mektubu

  FETÖ savcısı Hüseyin Kaplan dan itiraf mektubu #1

  FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin devam eden soruşturmada hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarılan Balyoz Planı davasının duruşma savcısı Hüseyin Kaplan, eniştesi Metro Holding Kurucu Onursal Başkanı Galip Öztürk'e el yazısıyla bir mektup yazdı.

  AİLESİ İÇİN YARDIM İSTEDİ

  Mektubu "kaçak bir terörist" olarak yazdığını belirterek pişman olduğunu ifade eden Kaplan, ailesi için Öztürk'ten yardım istedi. Hüseyin Kaplan'ın mektubu şöyle:

  "BU MEKTUBU KAÇAK BİR TERÖRİST OLARAK YAZIYORUM"

  "Sevgili Galip abi, Zamanın sizi haklı çıkarmasının derin üzüntüsü içerisinde bu mektubu kaçak bir 'terörist' olarak yazıyorum. Bana bir gün 'tutuklanacaksın' dediğinde işin bu mecralara geleceğini hiç düşünmemiştim. Ben hep insanlara inandım. En son halkına ve polisine kurşun sıkan bir yapıyla birlikte olmak gibi bir suçlamayla kaçıyorum. Size muhalif düşüncelerim olsa da böyle bir yapıyla ne maddi ne manevi bir bağım olamaz. Reddediyorum. Olsaydı sonlandırırdım. İnsanlığa, millete hele kendi milletine haince kıyan böyle bir olayı tasvip etmem ancak insanlıktan çıkmama bağlıdır. İnsanlıktan çıkmadım ve çıkmamakta azimliyim.

  ANCAK HAİN YAPIYLA ANILMAK DAMARLARIMI DONDURUYOR

  Geçmişte girmiş olduğum davalardan dolayı hakkımda işlem yapılsaydı bir şey demezdim. Ancak böyle hain bir yapıyla anılmak damarlarımı donduruyor. Kabul edemiyorum. Galip abi, benim insanlara bakışımı en iyi siz bilirsiniz. Çünkü en zor anınızda ve benim kısmen 'güçlü' göründüğüm bir zamanı yaşadınız. Hala aynı yer ve konumdayım.

  ABİ KENDİMİ ARTIK ÖLÜ OLARAK KABULE DİYORUM

  Abi kendimi artık bir 'ölü' olarak kabul ediyorum. Sizden istirhamım benim varsa kusurlarımı unutarak, çocuklarıma sahip çıkmanızdır. En azından okul dönemlerinde destek olmanızdır.

  AİLEMİ SİZE EMANET EDİYORUM

  Bu yazıyı utanarak, sıkılarak ve mahcubiyetle yazıyorum. Ama sizin zorda kalanlara sırtınızı dönmeyen bir yapınız olduğunu biliyorum. Yeğenleriniz olan kızlarımı ve kuzeniniz olan eşimi önce Allah'a, sonra size emanet ediyorum. Hakkını helal et. Sevgi ve hürmetlerimi istirham ederim. Enişteniz Hüseyin Kaplan."

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir