Petrol
111.48
2.25%
Euro
17.4789
-0.28%
Dolar
16.7545
0.34%
Altın
974.66
0.49%
Borsa
2444
0.00%
Bitcoin
325.909
-0.13%
30ºC
İstanbul
Güneşli 30 C

  Fındık, tedavi için Ankara'ya götürüldü

  Tokat'ta, Kayacık Köyü Şehit Haluk Yılmaz İlkokulu'nun maskotu olan Fındık'a, 'distemper' (gençlik hastalığı) teşhisi konuldu.
  • DHA
  • 24.02.2020 - 09:30
  • Güncelleme : 24.02.2020 - 09:30
  Fındık, tedavi için Ankara'ya götürüldü

  Tokat'ta Turhal'a bağlı Kayacık köyündeki Kayacık Şehit Haluk Yılmaz İlkokulu'nun müdürü ve öğretmenlerden Mustafa Önlen'in mezarlıkta bularak, okula getirdikleri erkek yavru köpek, ilgi odağı olmuştu.

  Okulun öğrencilerinin yoğun ilgi ve sevgi gösterdiği, sosyal medyada da oldukça dikkat çeken 'Fındık' adlı köpek, geçen hafta perşembe günü rahatsızlandı.

  TEDAVİ İÇİN ANKARA'YA GÖNDERİLDİ

  'Fındık'ı Turhal Belediyesi veterineri kontrol edip, ilaç verdi. Fakat dün hayvanın durumunun kötüye gitmesi üzerine okul yetkilileri, durumu Turhal Belediyesi Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi'ne haber verdi.

  Veteriner hekimin kontrolünün ardından 'Fındık', Turhal Belediyesi'ne ait bir araç ile Ankara'da bulunan özel bir kliniğe gönderildi.

  Fındık, tedavi için Ankara'ya götürüldü ViDEO

  Fındık, tedavi için Ankara ya götürüldü #1

  'GENÇLİK HASTASI' OLDU

  Burada veteriner tekniker Yağmur Denli ve veteriner hekim Bahri Terzi tarafından tedavi altına alınan Fındık'a yapılan kontrolde distemper (gençlik hastalığı) teşhisi konuldu.

  Bu hastalığın, köpeklerin solunum, gastrointestinal ve sinir sistemlerine saldıran bir virüsün neden olduğu bulaşıcı ve ciddi bir hastalık olduğu öğrenildi.

  TEDAVİSİ 15 GÜN SÜRECEK

  Fındık, bu hastalığının diğer köpeklere bulaşma ihtimali nedeniyle karantinaya alındı. Fındık'ın tedavisinin yaklaşık 15 gün süreceği öğrenildi.

  Fındık, tedavi için Ankara ya götürüldü #2

  ÖNLÜĞÜNÜ SINIFA ASTILAR

  Öte yandan, Kayacık Şehit Haluk Yılmaz İlkokulu'nun öğrencileri, öğretmenleri Mustafa Önlen aracılığıyla video çekip veteriner tekniker Yağmur Denli'ye gönderdi.

  Veterinerden Fındık'a iyi bakmasını isteyen öğrenciler, Fındık'ın sağlığına kavuşup yeniden sınıfa dönmesini istedi. Öğrenciler ayrıca, Fındık'ın okul formasını sınıfa astı.

  Fındık, tedavi için Ankara ya götürüldü #3


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir