Petrol
94.56
-3.66%
Euro
18.2719
-0.70%
Dolar
17.9568
0.14%
Altın
1.028
-1.08%
Borsa
2857
-0.25%
Bitcoin
437.903
-0.94%
24ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 24 C

  Gaziantep'te yanan fabrikanın sahibine hala ulaşılamadı

  Gaziantep'te bir iplik fabrikasında çıkan yangın söndürülürken yangın sırasında içeri giren sahibi tüm arama çalışmalarına rağmen bulunamadı
  • DHA
  • 16.08.2017 - 14:04
  Gaziantep'te yanan fabrikanın sahibine hala ulaşılamadı

  Geçtiğimiz pazartesi günü saat 16.00 sıralarında Organize Sanayi Bölgesi'ndeki iplik fabrikasında başlayan yangın, itfaiyenin 12 saat süren çalışmasıyla kontrol altına alındı. Tamamen söndürülen ve hasar meydana gelen yangın sonrası ulaşılamayan ve görgü tanıklarının, yangın sırasında fabrikaya girdiğini gördüklerini Tuncay Kara'nın bulunması için de arama çalışmaları başlatıldı.

  Gaziantep te yanan fabrikanın sahibine hala ulaşılamadı #1

  100 KİŞİLİK EKİP ARIYOR

  Kara'nın bulunması için AFAD UMKE, itfaiye, sağlık görevlileri ve işçilerden oluşan 100 kişilik ekip, fabrikada arama çalışması yürütüyor. Kara'ya henüz ulaşılamazken, hasar gören fabrikadaki molozlar da temizleniyor.

  Devam eden çalışmalar hakkında bilgi veren Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Cafer Yılmaz, arama çalışmalarının 2'nci gününde UMKE'yi de dahil edildiğini söyledi. Bugün akşama kadar 100 kişilik bir ekip ile Tuncay Kara'nın görüldüğünün iddia edilen yerlerde arama çalışmaların devam edeceğini söyleyen Yılmaz, şöyle dedi: "Bugün arama çalışmalarının 2'nci günü bugün AFAD ve itfaiye ekiplerini yanına UMKE ekiplerini de dahil ettik. Fabrika işçileri ile birlikte toplamda 100 kişilik bir ekip ile arama faaliyetlerimiz devam ediyor. Çalışmalar kapsamında alanı 8 bölüme ayırdık ve yarısını bitirdik. Bugün de geri kalan kızmanı bitirmeyi hedefliyoruz. Arama çalışmalarında özellikle Tuncay Kara'nın görüldüğü iddia edilen alanlara yoğunlaştık. Bugün akşama doğru en son görüldüğü alanların taramasına bitirmiş olacağız."

  Gaziantep te yanan fabrikanın sahibine hala ulaşılamadı #2

  FABRİKADA BEKLEYİŞ SÜRÜYOR

  Arama çalışmalarına rağmen Kara'dan haber alınamazken, Kara'nın yakınları da gelecek haber için fabrikadaki bekleyişini sürdürüyor.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir