Euro
10.3014
-0.07%
Dolar
8.7579
-0.05%
Altın
493.51
0.53%
Borsa
1.401
0%
Bitcoin
388.051
1.58%
13ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 13 C

  Genç kadının yüzünü bardakla parçaladı

  Çankırı'da bir kadın, boşanma aşamasında olduğu eşi tarafından çalıştığı iş yerinde bardakla yüzünden yaralandı. Genç kadın tehlikede olduğunu söyleyerek, "Can güvenliğim yok" dedi.
  • İHA
  • 31.01.2019 - 12:00
  • Güncelleme : 31.01.2019 - 12:00
  Genç kadının yüzünü bardakla parçaladı

  Geçtiğimiz günlerde çalıştığı markette boşanma aşamasındaki Mardinli eşi tarafından darbedilen Nagihan K. (26) ve ailesi, yaşanan olayları detaylarıyla birlikte anlattı. Nagihan K., “Eşimden şiddet gördüğüm için bu haldeyim. Boşanma davamız devam ediyor. Çalıştığım markete gelip beni ve çocuğumu öldüreceğini söyleyip ve bardak kırıp yüzüme vurdu ve ardından da darbetti. Daha önce de Mardin’de otururken beni darbetti. Bir ay önce annemi darbetti. 2015’ten beri mahkeme sürüyor, sürekli erteleniyor." dedi.

  Genç kadının yüzünü bardakla parçaladı #1

  OLAY ANINDA YAŞANANLARI ANLATTI

  Olay anını anlatan Nagihan K., “Markette depodaydım. Yemek yemek için arkadaşla beraber inmiştik. Merdivenlerden çıkıyordum, karşı karşıya geldik. Geldiğinde oturdu. Ben de ona gitmesi gerektiğini, uzaklaştırma cezası olduğunu söyledim. 'Anlaşmalı boşanalım.' dedi. Ben de ‘Mahkeme sürüyor, git avukatınla konuş.’ dedim. Daha sonrasında 'Boşanmayacağım, çocuğu da öldüreceğim.' diyerek gitti. Daha sonra kapı açıldı, kırılma sesi duyduk. Ben ilk önce marketi dağıtıyor sandım, arkadaştan polisi aramasını istedim.

  KAFASINI DUVARA VURUP, YUMRUK ATTI

  Erdal K. yukarıda bardağı kırdı ve gelip yüzüme vurdu. Müdahale etmeye çalıştım ama beni aldı, kafamı duvara vurdu, yumruklamaya başladı. Daha sonra arkadaşlar geldi, polisler geldi. Hastaneye gittiğimde gözümü kaybetme riskim olduğundan bahsettiler. Psikolojik olarak mahvoldum. Olayları CİMER’e yazıyorum, yardım istiyorum. Artık can güvenliğimden korkuyorum çocuğumun can güvenliğinden korkuyorum. Bunun için en kısa zamanda dosyaların çözülmesini istiyorum. Gerektiği cezayı almasını istiyorum. Dosyalarla alakalı bakanların da bu konuya müdahale etmesini istiyorum.” diye konuştu.

  Genç kadının yüzünü bardakla parçaladı #2

  "KAÇALIM MI NE YAPALIM?"

  Yaşanan olayla ilgili açıklama yapan Nagihan K.’nın babası Hasan Arslan ise "'O çocuğu (kendi çocuğu) size bırakmayacağım.' diyor. 'Ben o çocuğu alıp Kobani'ye götüreceğim, onu gerilla yapacağım'. diyor. Bu konuyla alakalı çok mağduruz. Bizi sürekli tehdit ediyorlar. Kaçalım mı yani ne yapalım? Bizim Türkiye Cumhuriyeti'nden başka gidecek yerimiz yok. Sürekli kadınlara şiddet uyguluyor. Benim kızımı, eşimi darbetti ve aynı şekilde ağabeyinin eşini de darbetmişti. Biz devletimizden yardım bekliyoruz.” şeklinde konuştu.

  Genç kadının yüzünü bardakla parçaladı #3

  "BENİM KIZIM CİNAYETE KURBAN GİTMESİN"

  Erdal K. tarafından darbedilen Nagihan K.’nin annesi Zeliha Arslan ise "Bundan bir ay önce AVM’de beni darbetti. Çocuğunu istedi benden. Oğlumla beraber çocuğu alıp gittik. O esnada bana ‘Benim boşanacağımı mı zannediyorsunuz? Ben boşanmayacağım, hepinizi öldüreceğim.’ dedi. Daha sonra orada bana vurdu. Ondan sonrasını ben hatırlamıyorum. Bu konuyla ilgili yardım istiyoruz. Sürekli tehdit ediyor bizi. Bir kadın cinayetine de benim kızım gitmesin." açıklamasında bulundu.

  Günün önemli gelişmeleri VİDEO

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir